Systém psychosociální intervence

.

Jednání Odborné pracovní skupiny
Systému psychosociální intervenční služby

Dne 29. července 2009 se v 10 hodin konalo v zasedací místnosti na Odboru krizové připravenosti Ministerstva zdravotnictví ČR jednání odborné pracovní skupiny pro realizaci "Systému psychosociální intervenční služby" oblasti krizové připravenosti.

Jednání vedla ředitelka Odboru krizové připravenosti MUDr. et Bc. Dana Hlaváčková, přítomni byli odborníci - psychologové, předseda AZZS ČR MUDr. Marek Slabý, předsedkyně OS UM a MK MUDr. Jana Šeblová, Ph.D., předseda UNP ZZS ČR Alan Ryba, DiS, dále zástupci některých krajských ZZS a nemocnic. Za KZ ZZS ČR se zúčastnil Bc. Radek Benda.

Odborná pracovní skupina pro řešení a udržitelnost Systému psychosociální intervenční služby v oblasti krizové připravenosti zdravotnictví je ustanovena náměstkyní pro zdravotní péči Ministerstva zdravotnictví MUDr. Markétou Hellerovou, prostřednictvím jmenování jednotlivých členů této odborné pracovní skupiny. Za Komoru záchranářů ZZS České republiky byl do komise jmenován viceprezident komory, pan Bc. Radek Benda.

Odborná pracovní skupina je ustanovena pro realizaci Systému psychosociální intervenční služby zejména zdravotníkům poskytujícím neodkladnou zdravotní péči v případě mimořádných událostí v České republice, včetně přípravy lidských zdrojů, organizačních a odborných metodik využití Systému psychosociální intervenční služby ve zdravotnictví a v integrovaném záchranném systému.

Odborná pracovní supina je oprávněna cestou Ministerstva zdravotnictví a partnerů zúčastněných v Systému psychosociální intervenční služby požadovat od příslušných subjektů podklady, informace a materiály, nezbytné k plnění dohodnutých úkolů.

Kontaktní osobou a koordinátorem činností této odborné pracovní skupiny je určena ředitelka Odboru krizové připravenosti Ministerstva zdravotnictví ČR MUDr. et Bc. Dana Hlaváčková.

Jednání proběhlo v příjemné atmosféře a bylo konstruktivní a věcné. Termín příštího jednání odborné pracovní skupiny Systému psychosociální intervenční služby byl stanoven na 25.srpen, od 10 hodin.

Radek Benda