Tabulka: Přestupky = body + pokuta

10.07.2009

.

Přehled jednání spočívajících v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích s výší pokut a přiděleným počtem bodů za tato jednání

Nedávno jsem emailem obdržel velmi vydařenou tabulku, ve které jsou sestupně seřazeny přestupky proti pravidlům silničního provozu s výší pokut za tato jednání a počtem odebraných bodů. Finanční postihy jsou ještě děleny na částky udělované ve správním řízení a na částky udělované PČR nebo Městskou policií přímo, na místě přestupku.

Jelikož my všichni záchranáři, ale i lékaři, kteří na naše stránky také sem tam zabrousí jsme v osobním životě i řidiči, tak jsem usoudil, že tento velmi fundovaně zpracovaný přehled by se mohl stát pomocníkem nám všem, a nejen našim kolegům profesionálním řidičům vozidel ZZS.

Protože prevence není nikdy dost a zároveň je levnější, něž řešení následků, rozhodl jsem se tuto tabulku, jejímž autorem je pan Ladislav Hyánek, umístit na naše webové stránky.
Aby nám byla kdykoliv po ruce, tak jsem i umístil nejen do této aktuality, ale i do záložky Dokumenty.

Autor: Ladislav Hyánek