Taktické cvičení složek IZS Olomouckého kraje - AMOK 2019

Taktické cvičení složek IZS Olomouckého kraje - AMOK 2019

Dne 30.10.2019 proběhlo taktické cvičení složek IZS - AMOK 2019. Přesně v 10:15 byly slyšet na ulici Tomkova výstřely ze zbraně; jednalo se o aktivního střelce v budově školy (objekt bývalých kolejí UPOL). Na toto místo byly ihned po nahlášení události na operační střediska záchranných složek vyslány všechny složky IZS.

VIDEO

Jednalo se o rozsáhlé cvičení mimořádné události s větším počtem zraněných osob - okolo 60 figurantů bylo triagováno metodou START a následně odneseno na shromaždiště raněných, kde došlo k lékařské retriagi pacientů a ve stanu přednemocniční péče došlo k adekvátnímu zajištění zdravotního stavu, medikaci a nachystaní na stanoviště odsunu k transportu do dané nemocnice.

Na celé akci se aktivně podílely 4 posádky RZP, 1 posádka RV, zdravotnické operační středisko a záchranáři, kteří byli součástí krizového štábu.

Všem našim zaměstnancům děkujeme za aktivní přístup a ostatním složkám IZS a Fakultní nemocnici Olomouc za spolupráci při cvičení.

Zdroj: zzsok.cz

Lucie Urbanová, DiS.

Tisková mluvčí ZZS OK

Fakultní nemocnice Olomouc, zpráva z FB

Dvoudenní cvičení složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje nazvané Amok 2019 bylo dnes zahájeno v Olomouci. Do jednoho z největších testů připravenosti záchranářů v letošním roce se vedle Policie ČR, HZS Olomouckého kraje a Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje zapojila také Fakultní nemocnice Olomouc, a to při jeho praktické části. Ta vycházela z možnosti útoku aktivního střelce v objektu v Tomkově ulici v Olomouci, kde se konal seminář pro 60 studentů vysoké školy.

Zranění byli transportováni do fakultní nemocnice, která poskytovala na základě svého traumatologického plánu zdravotní péči dle závažnosti zdravotního stavu zraněných. „Chci poděkovat všem zaměstnancům nemocnice, kteří se cvičení zúčastnili, za profesionální přístup a vstřícnost v průběhu cvičení. Poznatky budou podkladem pro úpravu traumatologického plánu nemocnice a připravenost na řešení mimořádných událostí,“ uvedla garantka krizového řízení FN Olomouc MUDr. Jarmila Kohoutová.

Do prověrky připravenosti IZS, které zítra pokračuje štábním cvičení Síť, jež bude simulovat rozsáhlý výpadek elektrické energie, se zapojuje 40 subjektů, 200 záchranářů, zdravotníků a členů krizového štábu, 120 figurantů 40 kusů techniky.