Terénem komplikovaný zásah ZZS JmK si vyžádal součinnost LZS i HZS

25.02.2012

Terénem komplikovaný zásah ZZS JmK si vyžádal součinnost LZS i HZS

Žena spadla z koně, hasiči zachraňovali ji i
v bahně uvízlou sanitku

Hasiči na jižní Moravě zachraňovali v pátek odpoledne v polích u Ivančic ženu, která spadla z koně a nemohla vstát. Vyrazila k ní sice sanitka, ta ale uvízla v bahně.

Hasiči se k ženě dostali zásahovým vozidlem, neměli ale žádné prostředky, jak jí pomoci. "O zraněnou jezdkyni již pečovala žena ze stáje, která se postarala také o koně. Hasiči se proto pěšky vrátili k zapadlé sanitce a zdravotníkům na místo události vzdálené zhruba 1,5 kilometru pomohli donést nosítka a zdravotnický materiál," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Ženu, která si stěžovala na bolest zad, nakonec z místa dopravil vrtulník. Aby se k němu hasiči se ženou na nosítkách dostali, museli dokonce rozebrat část plotu vinohradu, poblíž něhož žena z koně spadla.

"Po záchraně ženy se pak hasiči vrátili k zapadlé sanitce. Vozidlo ZZS vytáhli na laně z bláta na část cesty, která byla sjízdnější," doplnil Haid.

Zdroj: novinky.cz

O skutečnosti, že to někdy na výjezdu nemáme jednoduché hovoří i nedávno zveřejnění článek o prostorově výraznější pacientce z Neratovic ve Středočeském kraji.