Tragická zpráva z Norska. Zřítil se vrtulník EC 135 záchranné služby

15.01.2014

Tragická zpráva z Norska. Zřítil se vrtulník EC 135 záchranné služby

V Norsku se zřítil záchranářský vrtulník

V Norsku se v úterý při přistávacím manévru u automobilové nehody na dálnici zřítil vrtulník zdravotní záchranné služby. Spadl u Sollihøgdy asi 25 kilometrů západně od norské metropole Osla. Podle listu Aftenposten zemřeli dva členové posádky.

Norská letecká záchranná služba uvedla, že jeden z jejích strojů ráno přistával u dálnice E16 poblíž sønsterudského tunelu, kde se převrátil kamion.

Regionální policie v Buskerudu uvedla, že třetí osoba byla při nehodě vrtulníku zraněna a byla dopravena do nemocnice v Oslu. Na záchranné akce obvykle létá pilot, záchranář a lékař.

Na místě zasahuje záchranná služba i armáda. Příčinu nehody vyšetřuje policie.

Videa z místa události a originál článek

Zdroj: novinky.cz

Tady je článek z Aftenposten a jiné fotoDalší článek - web Norsko „Vrtulník letěl k převrácenému kamionu a těsně před přistáním zavadil o dráty vysokého napětí. Což způsobilo zkrat elektroniky a následný pád.

Pilot 52 let a anesteziolog 38 let (rodiny i zaměstnavatel schválili zveřejnění jejich jmen) byli na místě mrtví a další člen, 51 let, je s těžkým zraněním v nemocnici. Švédský řidič kamionu utrpěl také velmi vážná zranění, byl vyproštěn hasiči a po chvíli se těsně v jejich blízkosti vrtulník zřítil.

Pro KZ ZZS ČR přeložila Lucie Němá (Děkujeme )