Tři pozitivní zprávy ze třech různých krajů. Nové auto, stanoviště a ZOS

25.04.2012

Tři pozitivní zprávy ze třech různých krajů. Nové auto, stanoviště a ZOS

24. 4. 2012 - V Novém Hrozenkově proběhlo
slavnostní předání nového sanitního vozidla

Dnes v 11 hod. proběhlo ve výjezdové základně v Novém Hrozenkově slavnostní předání nového sanitního vozidla typu Volswagen Transporter T5. Předání se osobně zúčastnil hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák, vedení Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a zástupci obcí Nový Hrozenkov a Karolínka.

Jedná se o první sanitní vozidlo pořízené v letošním roce, které se nám podařilo získat také díky sponzorskému daru Nadace Děti - kultura – sport z Uherského Hradiště. Celkové náklady na nákup standardního zásahového vozidla činí cca 1, 9 mil. Kč. Sanitka splňuje veškerá technická kritéria na provoz v náročném terénu tohoto regionu.

V současné době je v řešení také přemístění výjezdové posádky RZP, která má momentálně základnu v Novém Hrozenkově. Stávající prostory již nadále nesplňují požadavky na technické a věcné vybavení zdravotnického zařízení. Vzhledem k tomu se zvažuje stěhování do nových prostor v Karolínce. V této záležitosti dnes po předání vozidla proběhlo jednání na úrovni zástupců ZZS ZK, jeho zřizovatele a obcí.

(hp)

Zdroj: zzszk.cz