Třikrát ze ZZS Zlínského kraje. Nové OOPP, nové sanitky a mobilní ZOS.

20.02.2016

Třikrát ze ZZS Zlínského kraje. Nové OOPP, nové sanitky a mobilní ZOS.

Záchranáři na Zlínsku mají nové oblečení

ZLÍNSKO - Velkou novinku si na konec roku 2015 připravila Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje.

Došlo ke kompletní výměně oblečení výjezdových posádek v celé zlínské oblasti, do které spadají i dvě výjezdové základy v našem okolí - Valašské Klobouky a Slavičín.Léta užívané červené ,,uniformy,, se žlutými reflexními prvky byly nahrazeny novými soupravami v modro - oranžových barvách a stříbrnými reflexními prvky.

Nové oblečení je v letním i zimním provedení a splňuje veškeré požadavky pro náročné podmínky,ve kterých musejí záchranáři zasahovat. Díky tomu dojde i k odlišení od řidičů DZS - dopravních zdravotních služeb, tzv.,,převozek,, kteří budou červené oblečení nadále používat. Během roku 2016 a 2017 dojde k obměně oblečení i v dalších oblastech Zlínského kraje, konkrétně v oblastech Vsetín, Uherské Hradiště, Kroměříž a Valašské Meziříčí.

Josef Bělaška - Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje

Zdroj: nasevalasko.cz

Zlínský kraj chce záchranářům pořídit vozy

a techniku za 60 mil.

Zlínský kraj chce zdravotnické záchranné službě pořídit vozy a techniku za 60 milionů korun. Na projekt bude žádat evropské dotace, které by mohly pokrýt 85 procent nákladů, sdělila ČTK mluvčí kraje Renata Janečková.

Projekt počítá se zakoupením 13 sanitek, pět z nich bude terénních. „Jedno vozidlo bude přizpůsobené pro přepravu pacientů s podezřením na vysoce virulentní nákazu a nadměrných pacientů. Vozidla budou vybavena pohonem všech kol, což jim umožní snadnější pohyb v hůře přístupných oblastech kraje,“ uvedla mluvčí.

Záchranáři by měli získat dva náhradní zdroje elektrické energie, dva biovaky, dvě klimatizační jednotky, 28 přístrojů pro nepřímou srdeční masáž a čtyři přístroje pro umělou plicní ventilaci.

„Zlínský kraj je zřizovatelem zdravotnické záchranné služby a už loni v listopadu jsme jim předali do užívání osmnáct nových, moderně vybavených sanitních vozidel. Další vozy by mohly být na cestě díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Pokud by se tak stalo, budou moci krajští záchranáři nové vozy a většinu techniky začít využívat již v příštím roce,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

Deset procent nákladů by měl pokrýt kraj, pět procent by mělo jít ze státního rozpočtu.

Zdroj: zdn.cz

Zlínští záchranáři dostanou speciální auto

jako mobilní dispečink

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje dostane speciální nákladní automobil, který bude sloužit jako mobilní dispečink. Využívá se například při mimořádných událostech, řekl novinářům hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (SPO).

Nákup automobilu si vyžádá téměř osm milionů korun, 75 procent má kraj přislíbeno z ministerstva zdravotnictví.

„Jde o velký kamion, na jehož nadstavbě bude vybudovaný náhradní dispečink, aby mohl sloužit jako výjezdové pracoviště pro poskytnutí bezodkladné pomoci při hromadných neštěstích, například povodních nebo výbuchu muničního skladu,“ uvedl Nečas, podle kterého záchranářům takový moderní vůz chybí.

nový kamion nahradí dosluhující Pragu V3S

Kamion bude sloužit jako dispečinkové středisko s napojením na sítě a možností komunikace s integrovaným záchranným systémem a jako zázemí, bude také vybaven zdravotnickým materiálem. „Bude možné jej rozšířit o stan, kde by mohla být i lůžka pro pacienty,“ řekl Nečas. Podle něj však nejde o mobilní operační sál, bude moci poskytnout jen základní pomoc. Záchranáři by vůz měli získat v příštím roce.

Zdroj: zdn.cz