USA - kyslíkové masky pro zvířata

05.09.2006

.
Americká záchranka ve Wisconsinu je připravená skutečně na všechno. Pokud vyjede oživovat oběti požáru, nemá kyslíkové masky jen pro lidi, ale také pro kočky, pejsky a další domácí miláčky. Novým technickým zařízením pro záchranu zvířecích životů je v tomto americkém státě vybaveno šest požárních vozů a třináct ambulancí rychlé záchranné služby.

4.9. 2006 16:22
WISCONSIN - Každá maska přijde na padesát dolarů, což je v přepočtu něco málo přes tisíc korun. Experti mysleli na všechny možné čtyřnohé miláčky a vytvořili pro ně tři různé velikosti masek. S nápadem přišel před časem jeden z hasičských bossů, jehož dojal smutný výjev. Během výjezdu se snažil uřícený kolega ( hasič ) oživit kouřem omámenou kočku dýcháním z úst do úst.

Maskami vybavené vozy madisonských hasičů zatím nikdo nevyužil. Členové posádky by však prý v minulosti jejich pomoc využili často. Přednost při případném zachraňování budou mít ale stále lidé.

Zdroj : seznam.cz