ÚSZS Středočeského kraje v novém

13.05.2007

.

Středočeská záchranka v novém sídle

KLADNO: V rámci Dne Středočeského zdravotnictví, který se bude konat v sobotu 19. května 2007, otevře hejtman Středočeského kraje Petr Bendl v 10.00 hodin novou budovu Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje.

13.05.2007 Aktualizováno 13.05.2007 10:56:56

Budova se nachází v areálu Oblastní nemocnice Kladno. Celkové stavební náklady dosáhly 66 milionů korun. Středočeský kraj do stavby investoval 60 milionů Kč. Zbývajících 6 miliónů korun uhradila ze svých prostředků záchranná služba. Stavební práce provedla stavební firma Mao. Od slavnostního položení základního kamene územního střediska uplynul necelý rok.

„Oblast zdravotnictví patří k našim prioritám. Dlouhodobě se snažíme budovat moderní a vysoce kvalitní záchrannou službu, která je prvním klíčovým článkem při záchraně lidského zdraví. Z krajského rozpočtu proto každoročně uvolňujeme pro záchrannou službu jednu z nejvýznamnějších finančních částek. Také investice do nového sídla záchranné služby patří mezi největší a nejvýznamnější. Jsem přesvědčen, že přispěje k dalšímu zkvalitnění práce záchranářů,“ řekl Petr Bendl, hejtman Středočeského kraje.

„Mezi významné úspěchy posledních let patří vedle výstavby našeho nového sídla například otevření nových stanovišť v Lysé nad Labem, Kolíně, Jesenici u Prahy a v Krásné Hoře i každoroční obnova vozového parku,“ doplnil ředitel Územního střediska Záchranné služby Středočeského kraje Robert Zelenák.

V nové budově záchranné služby je soustředěno ředitelství územního střediska, stanoviště kladenské záchranné služby včetně osmi garáží a zdravotnické operační středisko. Mezi hlavní výhody nové budovy patří soustředění všech řídících procesů do jednoho místa. To umožňuje především operativnější a rychlejší zásahy a lepší komunikaci personálu.

„Původní kladenské stanoviště patřilo mezi nejstarší v kraji, kde posádky sídlily v nepřijatelných podmínkách. Zdravotnické operační středisko umístěné v nové budově se tak může stát hlavním krajským dispečinkem,“ vysvětlil Zelenák. V neposlední řadě tím Územní středisko záchranné služby podle jeho slov získalo jasné a důstojné centrum.

Zájemci si také budou moci v sobotu 19. května v rámci Dne Středočeského zdravotnictví novou budovu prohlédnout a blíže se seznámit s prací záchranné služby. Pro návštěvníky bude otevřené výjezdové stanoviště, operační středisko, garáže sanitních vozů i celé administrativní zázemí.

Ve stejný den se uskuteční rovněž slavnostní předání devíti nových sanitních vozů. (Od začátku roku získala záchranná služba od Středočeského kraje 17 nových sanitních vozů, jimiž obnovuje svůj vozový park.)

katastrofy.com