Útoky na záchranárov pribúdajú. Najnovšie sa stretli s násilím v osade pri obci Boliarov

10.08.2021

Veľakrát je dôvodom aj alkohol či nesúhlas s transportom do nemocnice.

Namiesto poďakovania bitka. Košická záchranka riešila vážny prípad, keď záchranárka skončila po napadnutí pacientom s trojnásobnou zlomeninou. Minulý týždeň sa stretli s násilím v osade pri obci Boliarov.

Pacient v sanitke sa začal správať agresívne, napadol posádku a záchranára. Zo sanitky vybehol, pričom ostatní obyvatelia osady zaútočili na posádku.

Zavreli sa do sanitky a na tiesňovú linku hlásili vlastné napadnutie, neskôr zasahovali aj policajti. Obaja záchranári majú zranenia tváre a hlavy a sú práceneschopní.

Veľakrát je dôvodom aj alkohol či nesúhlas s transportom do nemocnice. Vážne útoky pribúdajú na východe Slovenska, od začiatku roka ich bolo najmenej päť.

Zdravotnícki záchranári patria do skupiny chránených osôb, čo znamená vyššiu mieru zákonnej ochrany pri napadnutí počas výkonu povolania.

Záchranári žiadajú kompetentných o väčšiu ochranu. Pomôcť by mohli aj kurzy sebaobrany, nad ktorými košická záchranka začína uvažovať.

Viac v reportáži Veroniky Krempaskej.

Zdroj+foto a videoreportáž: tv.novinky.sk