V desátém ročníku projektu Cena Salvator byl oceněn i člen KZ ZZS ČR

05.04.2013

V desátém ročníku projektu Cena Salvator byl oceněn i člen KZ ZZS ČR

Ceny Salvator byly již podesáté rozdány

K oceňování se v budově rektorátu Univerzity Tomáše Bati sešlo téměř 200 lidí. Desátý ročník neziskového projektu Cena Salvator opět potvrdil, že jsou mezi námi lidé, kterým pomoc druhým není cizí. Ceny byly rozdány v 7 kategoriích a galavečera se účastnili zástupci partnerů projektu, složek IZS i Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

V kategorii Občan převzal své ocenění Josef Hrbáček. V podniku Zeveta Ammunition došlo k výbuchu chemikálie v dílně, kde se zrovna nacházela žena. Pan Hrbáček ji z prostor vynesl, uhasil její oblečení a poskytl jí první pomoc. Zachráněná utrpěla těžká zranění, ale díky rychlému zásahu nebyly následky fatální.

Letos přišly nominace i na dvě krásné dětské ceny, což nebývá rozhodně každý rok zvykem. V rámci oslav kulatého výročí projektu se manažerky rozhodly výjimečně ocenit oba malé hrdiny. Cenu získala třináctiletá Michaela Křenková za záchranu života své matce využitím svých znalostí ze zdravotnického kroužku a také devítiletý Dominik Bulička, který se postaral o svoji maminku, když spadla ze stromu a byla v bezvědomí.

V kategorii Hasič zvítězil Milan Adámek. Pomohl dívce pod vlivem drog, která se nacházela na třicetimetrovém stožáru. Policista Michal Pálenský zabránil pádu muže z kluzké střechy. Za zdravotníky byl oceněn tým čtyř lidí. Pavel Koňařík, Robert Bednařík, Petr Cedidla a Lukáš Weintrit se brodili těžkým zimním terénem a dali první pomoc pacientovi s akutním infarktem myokardu.

Oceňována byla i kategorie Ostatní složky IZS. Radek Kozubek vynesl uvězněného muže z hořícího domu a s tímto činem kategorii vyhrál. Za svou pětatřicetiletou práci v hasičském byl oceněn Vojtěch Rusek a to v kategorii Dlouhodobá činnost.

Zdroj: cenasalvator.cz