V Japonsku se zřítil záchranářský vrtulník, všech devět lidí na palubě zahynulo

10.03.2017

V Japonsku se zřítil záchranářský vrtulník, všech devět lidí na palubě zahynulo

TOKIO - Japonské úřady potvrdily, že všech devět lidí na palubě záchranářského vrtulníku, který v neděli havaroval v zasněžených horách v centrální oblasti Japonska, bylo prohlášeno za mrtvé.

Agentura pro zvládání katastrof Oheň v prohlášení uvedla, že všech devět mužů - sedm hasičů, inženýr a pilot - bylo na palubě záchranářského vrtulníku, který v neděli havaroval při cvičném letu.

Vrtulník, patřící do záchranné jednotky v prefektuře Nagano se zřítil na straně hory Hachibuse, asi 150 mil severozápadně od Tokia. Televizní záběry ukázaly, rozbité letadlo pohřbené v hlubokém sněhu, sedí podvozkem navrch a rotorovou hlavou dolů a jeho rozbité kusy jsou roztroušené v okolí.

Příčina havárie je předmětem šetření.

Japonská veřejnoprávní televize NHK uvedla, že vrtulník byl 15-sedadlový Bell 420EP vyrobený v USA v Bell Helicopter se sídlem ve Fort Worth v Texasu.

Zdroj: nypost.com