V Praze bouraly dvě sanitky, v nemocnici skončilo sedm lidí

24.08.2019

V Praze bouraly dvě sanitky, v nemocnici skončilo sedm lidí

V Plzeňské ulici v Praze bouraly v pátek odpoledne po 17.00, nezávisle na sobě, dvě sanitky. Do nemocnic bylo po nehodách převezeno celkem sedm lidí. Nehody v odpolední dopravní špičce zkomplikovaly provoz u křižovatky ulic Plzeňská a Musílkova.

V Plzeňské ulici, u křižovatky s ulicí Nad Zámečnicí, se stala nejprve nehoda, při které narazil řidič dodávky zezadu do sanitky.

„Záchranáři tou dobou převáželi do nemocnice pacientku. Při nehodě byl lehce zraněn řidič dodávky, kterého záchranáři převezli do motolské nemocnice. Do stejné nemocnice převáželi také původně vezenou pacientku a jednoho ze svých kolegů, na vyšetření," sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Přivolaní hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a asistovali policistům.

O chvíli později se o několik desítek metrů dál, rovněž v Plzeňské ulici, stala nehoda další sanitky. Ta zatím z neznámých příčin nabourala do sloupu.

„Tato posádka původně převážela matku se šestnáctiletým chlapcem. Při nehodě utrpěl jeden ze záchranářů středně těžká zranění v oblasti zad, páteře a ramene. Druhý záchranář byl zraněn lehce a do nemocnice byl převezen k dalšímu vyšetření. Stejně tak byla do nemocnice převezena žena s chlapcem. Chlapec se při nehodě nezranil, žena utrpěla zranění lehkého charakteru," doplnila mluvčí.

Kvůli nárazu sanitky do sloupu musel být v místě nehody přerušen tramvajový provoz. Dopravní podnik nasadil náhradní autobusovou dopravu. provoz byl opět obnoven kolem 18.30. Místem už mohou projíždět i automobily.

Zdroj: novinky.cz

• Jan Pokorný Reagovat 26.08.2019
    Koukám jak mají ty limity rychlosti v Praze protektivní vliv, jak psal jejich primář... Asi u té první jel ten řidič za rychleji a nečekal, že vůz ZS pojede jen o 10km rychleji než je limit, který z běžných řidičů bohužel v Praze nejede snad nikdo. Nedávno jsem byl nucen matičku navštívit a předepsanou rychlostí jsem si připadal jak traktor na dálnici, ještě že mám sedláckou SPZ, tak mne vzali na milost :( .... Nehody bohužel jsou a budou, tak hlavně, že to dopadlo více méně dobře... No ale tady bude na vině jistě něco jiného, než rychlost, zatímco v Brně a jinde, kde se to hodí do krámu , tam to je jasné....