V sobotu večer byla napadena posádka RLP Středočeského kraje

25.04.2010

V sobotu večer byla napadena posádka RLP Středočeského kraje

Záchranáři byli v sobotu napadeni při zásahu

V půl šesté večer byli záchranáři z Roztok u Prahy voláni k bezvědomí osmdesátileté ženy v Tuchoměřicích. Po příjezdu na místo konstatoval lékař její úmrtí. Jeden z pracovníků záchranné služby se pak stal terčem útoku jednoho příbuzného.

Dnes 8:11 - Roztoky u Prahy

"Už během zásahu v domě zemřelé byli záchranáři slovně napadáni jedním jejím příbuzným, který jim nadával a vyhrožoval, že je zabije a že si na ně zavolá posily," uvedla Tereza Janečková, tisková mluvčí záchranné služby Středočeského kraje.

Poté fyzicky napadl i jednoho záchranáře, kterého pěstí udeřil do obličeje.

Záchranáři na místo hned vzápětí přivolali Policii ČR, svého kolegu, s pohmožděným obličejem a krční páteří, pak převezli na vyšetření do motolské nemocnice. Záchranář pak musel být ve službě vystřídán a nyní je na neschopence.

Zdroj: novinky.cz