V. Sředoevropský kongres UM a MK seletos koná na Slovensku v Senci

urgentnej medicíny a medicíny katastrof

10. - 12.4.2014

hotel Senec v Senci

Motto:"S nami budete žiť dlhšie"

Pod záštitou rektorky Slovenskej zdravotníckej univerzity

Dr. h. c. prof. PhDr. D. Farkašovej, CSc.

Vážení kolegovia, priatelia

v mene organizačného a vedeckého výboru, Vás   srdečne pozývam na V. ročník   Stredoeurópskeho a XVIII. Národného kongresu UM a MK do   reprezentačných   priestorov hotela Senec v Senci v dňoch 10. - 12. apríla 2014.
S veľkým potešením vítame účasť novozvolenej Prezidentky Európskej spoločnosti   urgentnej medicíny (EuSEM), Dr. Barbary Hogan, MBA.

Iste si spomínate na predošlé ročníky, kde odborný program zahŕňal mnohé aspekty   urgentnej medicíny. Inak tomu nebude ani teraz. Témy sú koncipované zoširoka a   zahŕńajú najnovšie poznatky z oblasti urgentnej medicíny, kardiovaskulárnej,   cerebro-vaskulárnej medicíny, NHPO a pediatrie. Pripravené sú ďalšie atraktívne   témy -  forenzné prípady v urgentnej medicíne, manažment kvality a vzdelávania,   blok prednášok o hypertenzii v prednemocničných podmienkach sĺubuje odpovede na   mnohé nezodpovedané otázky ohľadne kontroly hypertenzie na Slovensku a častých   výjazdov posádok ZZS k pacientom s hypertenziou.

Svoje skúsenosti a názory na   spoluprácu v rámci IZS a spoluprácu nemocničnej a   prednemocničnej zložky UM môžete vyjadriť v panelových diskusiách na uvedené   témy. Naším úsilím je podnietiť   zdravotníckych záchranárov k väčšej účasti na kongrese a   preto je odborný program   rozšírený aj o témy zamerané viac k záchranárskej problematike. Okrem prednášok   pripravujeme workshopy o ktoré je medzi lekármi   a záchranármi najväčší záujem.

Pozývame Vás prispieť k úspechu kongresu Vašimi prednáškami, postermi, cennými   diskusiami a účasťou na vzácnych priateĺských posedeniach pri spoločenskom   programe.

Za organizačný a vedecký výbor MUDr.Táňa Bulíková, PhD.

veškeré informace ZDE