Vážná dopravní nehoda RV - Škoda Octavia ZZS Jihomoravského kraje

23.05.2011

Vážná dopravní nehoda RV - Škoda Octavia ZZS Jihomoravského kraje

Při nehodě vozidla ZZS a auta zraněno pět lidí

Pět lidí bylo dnes v podvečer zraněno při nehodě vozidla zdravotníků a osobního auta v Únanově na Znojemsku.

Na silnici III. třídy mezi obcemi Únanov a Tvořihráz se vozidlo Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Škoda Octavia Combi při jízdě k pacientovi s výstražnými světly střetlo s vozidlem Fiat Tempra, které ze silnice odbočovalo. Při srážce vozidlo zdravotníků vyletělo ze silnice a skončilo v poli nárazem do stromu. Vozidlo Fiat Tempra náraz převrátil na střechu a auto zůstalo zčásti na silnici a zčásti mimo vozovku.

Pro vážně zraněného 44letého řidiče vozidla ZZS JmK přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Ve škodovce zdravotníků byla zraněna také 33letá sestra a devětatřicetiletá lékařka. V převráceném Fiatu Tempra byl zraněn 37letý řidič, zranění utrpěla také jeho 31letá těhotná manželka. Jejich dvouletý syn vyvázl bez zranění.

Nehoda byla hasičům ohlášena v 17.57 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice ve Znojmě. Při jejím příjezdu na místě již zasahovaly dvě sanitky ZZS Jihomoravského kraje a všichni zranění byli v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody a pomáhali zdravotníkům při ošetřování všech zraněných a jejich nakládání do vrtulníku a sanitek. Na havarovaných vozidlech udělali protipožární opatření a odpojili baterie. Po vyšetření a zadokumentování nehody dopravními policisty pomohli havarovaná vozidla naložit k odtahu a v rámci likvidačních prací se postarali také o úklid vozovky.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje