Vážná nehoda RV v Liberci

11.03.2007

.
Na třídě Milady Horákové v Liberci se v sobotu dopoledne stala těžká dopravní nehoda sanitky a osobního auta. Při čelním nárazu byl vážně zraněn řidič sanitky, kterého jeho kolegové transportovali do nemocnice.

10.3. 2007 12:35

LIBEREC - Sanitka jela se zapnutými majáky a zvukovým výstražným zařízením. Protijedoucí řidič nedal sanitce přednost a došlo ke srážce. "Ve voze záchranářů se sice aktivovaly airbagy, řidič přesto utrpěl vážné poranění hlavy a hrudníku," uvedla mluvčí liberecké záchranné služby Kristýna Fejfarová.
Nehoda se stala kousek od parkovacího domu na ulici Milady Horákové. Ulicí projížděla záchranářská Škoda Octavia s lékařem doprovázená v závěsu sanitkou. Oba vozy směřovaly se zapnutými majáky k nemocnému dítěti.
Řidič protijedoucího auta nedal přednost prvnímu z vozidel a narazil do něj. Následně do aut narazil i další vůz. Řidič auta, které nedalo záchranářům přednost, zraněn nebyl, v dalším byl řidič zraněn lehce.
K nemocnému dítěti ihned vyrazil náhradní vůz s lékařem i jiná sanitka. Původní sanita zůstala na místě nehody aby pomohla raněným na místě.

Zdroj : seznam.cz