Vážná nehoda vozidel IZS na Slovensku – ZZS kontra Hasiči

09.03.2010

Vážná nehoda vozidel IZS na Slovensku – ZZS kontra Hasiči

ŠOKUJÚCA NEHODA: Pozrite si zábery z miesta havárie sanitky a hasičov!

BRATISLAVA, 04.03.2010., 15:07 | TVNOVINY.sk / aktualizované

Špitálska ulica, kde sa havária stala, je už podľa našich informácií prejazdná. Vodiča sanitky museli z auta vystrihovať, pretože bol v bezvedomí s početnými zraneniami. Obe vozidlá smerovali k rovnakej udalosti na Dunajskú ulicu k hlásenému požiaru.

POSÁDKA SANITKY BOLA NEPRIPÚTANÁ

V Bratislave na Špitálskej ulici pri Medickej záhrade sa stala okolo 13.00 h vážna dopravná nehoda. Pri neobvyklej havárii sa tam zrazili dve záchranárske autá - hasiči a sanitka. Auto zdravotníkov prerazilo zábradlie na chodníku. Hasiči prešli na zelenú z ulice 29.augusta a sanitka prešla na červenú po hlavnej ceste. Posádka sanitky podľa našich informácií údajne nebola pripútaná bezpečnostnými pásmi.

Frekventovaná Špitálska ulica je už prejazdná. Na mieste zasahovali zdravotníci a polícia.

Podľa našich informácií je škoda na sanitke vyčíslená na 100-tisíc €, na hasičskom aute 150 -tisíc € a na zábradlí 200 €.

ZRANENÍ SÚ ŠTYRIA ĽUDIA

Na mieste boli zranení štyria ľudia. Potvrdila to hovorkyňa KR PZ v Bratislave Tatiana Kurucová s upresnením, že ide o troch záchranárov a jedného hasiča.

Vodiča sanitky museli z auta vystrihovať, pretože bol v bezvedomí. Má otras mozgu a pomliaždeniny. Lekár zo štátnej záchranky má zlomené obe zápästia. Jeden záchranár má narazený hrudník. Podľa našich informácií má záchranárka otras mozgu a pomliaždeniny.

Sanitka má totálne zdemolovanú prednú časť. Okoloidúci svedkovia iba neveriaco krútili hlavami. Ani skúsení záchranári si na podobnú nehodu nepamätajú. Medickú záhradu v hojnom počte navštevujú mamičky s deťmi. V blízkosti je aj škôlka.

Zdroj + video: tvnoviny.sk