Ve Vysokém Mýtě začne stavba stanice záchranné služby

11.08.2019

Ve Vysokém Mýtě začne stavba stanice záchranné služby

Do konce srpna začne ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku stavba nové stanice záchranné služby téměř za 30 milionů korun. Dosud základna záchranářů sídlí v nevyhovujících prostorách, uvedl Pardubický kraj v tiskové zprávě. Postupně buduje základny i jinde.

„Výsledná cena je po soutěži o více jak pět milionů korun nižší, než bylo předpokládáno projektovou dokumentací. V polovině srpna bychom měli předávat staveniště s tím, že dokončení je plánováno na listopad příštího roku,“ řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Nová budova bude dvoupodlažní. Její součástí budou dvě garáže pro čtyři vozidla, veškeré zázemí pro záchranáře, lékaře a řidiče, přípravna léků a zdravotnického materiálu, sklad zdravotnického vybavení, dezinfekční místnost a technické a provozní zázemí.

„Vybudováním nové výjezdové základny vytvoříme důstojné pracovní podmínky pro záchranáře a technické podmínky pro zajištění včasného zásahu,“ řekl krajský radní Ladislav Valtr (ODS).

Nová výjezdová základna nahradí současnou kapacitně a z hygienického hlediska nevyhovující prostory, které jsou v budově bývalé patologie Vysokomýtské nemocnice. V minulosti kraj vybudoval základnu ve Skutči na Chrudimsku a nyní jsou v různé fázi přípravy další stanice.

„V Chrudimi se předpokládá zahájení užívání na začátku příštího roku, ve Starých Čívicích v průběhu listopadu letošního roku a v Holicích na podzim příštího roku. Dále je připravována výjezdová stanice na Seči a v Moravské Třebové,“ uvedl hejtman.

Zdroj: zezdravotnictvi.cz