Ve Zlíně brzy vznikne nové KZOS

05.02.2009

.

Vrcholí přípravy na stěhování dispečinku

ZLÍN: Přípravy na stěhování krajského operačního střediska záchranné služby Zlínského kraje do nových prostor na Peroutkově nábřeží ve Zlíně vrcholí. Během několika posledních měsíců probíhaly intenzivní práce na zajištění technického zázemí a softwarového vybavení nového dispečinku. Pro operační středisko byl pořízen kompletně nový hardware.

04.02.2009 Aktualizováno 04.02.2009 15:52:47

Ředitelství ZZS ZK se na podzim minulého roku přestěhovalo do nové budovy v areálu KNTB, dispečink však prozatím stále pracuje v bývalé provozní budově na ul. L. Váchy. Předpokládá se, že během února by mělo být nové pracoviště připraveno k uvedení do provozu.

Tomu bude předcházet důkladné proškolení operátorek, které se budou do konce měsíce postupně seznamovat například s novými ovládacími prvky v podobě dotykových obrazovek či up-greadem operačního programu.

Na jaře letošního roku se chystá také převedení posledního samostatného dispečinku na záchranné službě v Kroměříži. Poté by mělo být KOS ZZS ZK kompletní. Znamená to, že všechny zásahy záchranné služby ve Zlínském kraji budou řízeny centrálně operátorkami ve Zlíně.

Zdroj: katastrofy.com