Videoukázka, jak má vypadat jízda skutečně profesionálního řidiče ZZS

31.05.2015

Videoukázka, jak má vypadat jízda skutečně profesionálního řidiče ZZS

Až budete umírat, budete chtít, aby pro vás přijel tenhle saniťák (video)

Rychle jedoucí sanity vídáme denně, zdaleka ne každý saniťák ale zvládá svůj stroj tak, jako tento Maďar.

Každý z nás se jednou dožije dne, kdy bude potřebovat rychlou pomoc lékařů. A nemusíme myslet hned na ošklivé nehody, té chvíle se můžeme opravdu jen v poklidu dožít. V tomto kontextu je skoro nepochopitelné, jak málo ohledů berou někteří řidiči na sanitky, které se snaží dopravit buď za pacienty, nebo s pacienty, aby jim co nejrychleji pomohly, o tom dnes ale mluvit nechceme. Chceme vám ukázat případ jednoho řidiče ambulance, který bere součinnost okolí tak, jak je a snaží se za daných podmínek dělat svou práci co nejlépe.

VIDEO

Je to bohužel Maďar, a tak přání, aby k vašemu případu vyrazil právě on, budou vesměs lichá. Nepochybujeme ale, že se podobní šoféři najdou i u nás, a tak u přání „něčeho podobného” zůstat můžeme. Tento člověk zvládl urazit vzdálenost 7,6 km za 5 minut a 52 sekund, což dělá průměrnou rychlost 77 km/h. Že to není mnoho? V docela hustém městském provozu je to s těžkou a relativně slabou sanitkou pořádný kalup.

Jak se mu to podařilo? Podívejte se sami na přiložené video dokumentující právě tuto jízdu. Je z ní vidět zejména velká zkušenost s předvídáním chování dalších řidičů před houkajícím autem, hlavně díky němu si řidič může dovolit i v hustém provozu brzdit jen velmi málo a držet vysoký rychlostní průměr. Dokáže včas rozlišovat, kdo mu uhne a vnímat, kam to bude, takže si skulinku najde pokaždé. Má také trochu štěstí, ale to přeje připraveným a tento člověk připravený je - inteligentně zachází zejména se zvukovými výstrahami, aby si včas získal pozornost. A pokud se ji nedočká, volí sám vlastní cestu, kudy to rozumně jde.

Můžete říci, že riskuje. Ano, trochu ano, zejména v závěru se zdá, že není dokonale připraven na případnou ignoraci okolí v užších uličkách plných křižovatek, ale musíme zkrátka věřit, že je dostatečně inteligentní, aby zvážil, co riskuje a pro co. Nehodu na každý pád nezpůsobil, ani se nezdá, že by k ní někdy měl vysloveně blízko. Ve výsledku dobrá práce, ať se na to díváte jakkoli, tohle mohlo někomu snadno zachránit krk... Mrkněte se na to sami - bez ohledu na to, zda to budete vnímat jako hrdinství nebo zbytečné riskování, je to zajímavá podívaná.

Zdroj + VIDEO

• Jan Pokorný Reagovat 31.05.2015
    No to je všechno hezký, jen chybí to podstatné - jaká je v Maďarsku právní úprava až mu to někdo "předvídatelně" nakouří na zadek při jeho průjezdu na červenou... V ČR to odesere řidič ZS přestože s tím udělat nemůže nic ať je to Niki Lauda nebo opak... Závěrem pokud je tento web aspoň trochu webem komory, která má být profesní organizací tak bychom měli spíše řešit nevyhovující právní úpravu, kdy podle zákona musíme riskovat s plnou trestní odpovědností...
    Nevadí-mi to video ikdyž hrozí, že si z něj nějakej namachrovanej absolvent záchranářské university na Slovensku (...) vezme příklad. Proč by ne v GTA V má jistě své odjeto... Ale snad tyto články patří spíše na nějaký www záchranářských funs než komory... Se nemůžeme divit, že na nás každej z vysoka.