Vítejte na nových webových stránkách Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

01.03.2016

Dobrý den,

vítejte na nových webových stránkách Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky. Jedná se za dobu existence KZ ZZS ČR v pořadí o čtvrté stránky. Přípravu nové podoby webu jsme avizovali dlouho dopředu a i vy jste se mohli v případě zájmu v dotazníku sami vyjádřit, co byste na webu chtěli změnit, upravit apod.

Hned v úvodu si dovolím upozornit, že členové komory, kteří byli na předchozím webu registrováni, si musí změnit své heslo. To uděláte tak, že kliknete vpravo nahoře na přihlášení, objeví se rámeček přihlášení, na něm kliknete na zapomenuté heslo, objeví se nové okénko, tam vyplníte svou emailovou adresu, na kterou vám přijde email s instrukcemi pro obnovu hesla.  Na novém webu bude přihlašování probíhat výhradně skrze vaši emailovou adresu a už ne přezdívku, jak jste byli zvyklí. Je to změna udělaná z bezpečnostních důvodů. Samozřejmě, že přihlašování emailovou adresou bude platit i pro nově registrované.

Také bych vás chtěl hned v úvodu požádat o trpělivost, protože všechny případné chyby a problémy musíme vychytávat za pochodu. Nic není dokonalé a tak i já předpokládám, že pravděpodobně celý březen budeme spolu s autory webu vychytávat za provozu chyby a nedostatky, se kterými se budeme během zkušebního provozu setkávat.

Stručné seznámení se změnami a provozem:

• Pod hlavním nápisem KOMORA ZÁCHRANÁŘŮ … je psacím nápis držitelka čestného uznání za výjimečný přínos pro záchranářství, tento přidaný nápis je aktivní, a když na něj klikněte, tak se vám otevře aktualita z dubna roku 2015, kdy KZ ZZS ČR toto ocenění z rukou prezidenta České republiky obdržela. V této aktualitě se o vyznamenání dozvíte vše.
  • Vlevo jsou členěny aktuality a vpravo máte nově přehledy o počtu návštěvníků, aktualit, diskusních témat, pracovních nabídek. Pod tím naleznete sponzory, partnery, příznivce, budou se tam zjevovat bannery, ankety.
  • Pod informacemi vpravo dole naleznete další novou funkci, kde se v případě zájmu může kdokoliv přihlásit k zasílání upozornění na nové aktuality na svůj email. Kdo se přihlásí, tomu bude po přidání nové aktuality na web komory automaticky chodit zpráva do jeho emailu, že na webu je něco nového.
  • Celá horní modrá lišta se záložkami je stabilní a při rolování dolů zůstává stále vidět.
  • Pokud se aktualita týká výhradně nějakého kraje, nějaké krajské ZZS, je toto hned u aktuality vidět. Když kliknete na barevné políčko s označením kraje, neotevře se vám tato aktualita, ale seznam aktualit z daného kraje v tom roku.
  • Samotnou aktualitu otevřete kliknutím na nadpis. Důležitou informaci (aktualitu) vždy nahoře rozkliknete kliknutím na nápis podrobnosti.
  • Pod aktualitami je opět prostor na vložení komentářů, nově přibyly možnosti reagovat na Facebook v podobě To se mi líbí a sdílet.
  • Do historie se dostáváte buď kliknutím dole pod aktualitami na políčko načíst další aktuality nebo v dalším menu po rozkliknutí záložky Aktuality.
  • Po rozkliknutí záložky Aktuality uvidíte další členění aktualit po krajích, číslo v závorce za krajem znamená počet aktualit z toho kterého kraje. Dále uvidíte členění ze světa, novinky, důležité informace a úplně dole ročníky. Hledání se tak zjednodušilo.
  • K hledání lze nově také použít vpravo nahoře pod přihlášením políčko vyhledávání.
  • Vedle záložky aktualit je záložka Vzdělávací akce. Po jejím rozkliknutí se objeví jen aktuality upozorňující na vzdělávací akce.
  • Burza práce je rozdělena lépe na nabídky a poptávky a proti minulé verzi má mnoho vylepšení. Po rozkliknutí výpravo uvidíte počty nabídek a poptávek. Dále informaci, že registrovaný uživatel může své inzeráty spravovat, dodatečně upravovat, mazat atd. Nepřihlášený uživatel může inzerci vkládat, ale už se do odeslaného inzerátu pro další editaci ani pro smazání nedostane. Dále je tam přidán filtr.
  • V záložce Orgány přibyli krajští koordinátoři. Jejich jména, fotky a životopisy budou doplňovány, jak bude provedena jejich „inventura“ a bude vše zaktualizováno. Každý člen i nečlen by tak v budoucnu měl bez problémů zjistit, kdo komoru zastupuje v jeho kraji.
  • Další výraznou změnou je nově pojatá Fotogalerie.
  • Nové webovky jsou už ve formátu, aby se správně zobrazovaly na monilních telefonech.

Přeji všem, aby se vám na našem webu dobře orientovalo, abyste nalezli to, co hledáte. V případě, že sami odhalíte nějaký problém, nefunkčnost anebo budete mít ještě nějaký návrh na úpravu a vylepšení, napište na drahomir.sigmund@komorazachranaru.cz nebo na info@komorazachranaru.cz. Samozřejmostí je možnost sdílet váš návrh v komentáři pod touto aktualitou.