Vláda jednala o návrzích, které mohly mít dopad i na zaměstnance ZZS

08.11.2010

Vláda jednala o návrzích, které mohly mít dopad i na zaměstnance ZZS

Dne 11. října 2010 jsem v aktualitě “Proč jen HZS ? Každé záchrance by se hodilo 36 milionů ročně navíc !“ informoval o snaze Pardubického kraje, dostat do novely zákona o pojišťovnictví ustanovení, které by komerčním pojišťovnám nařizovalo odvádět 4% z vybraných prostředků na zákonné pojištění vozidel na úhradu nákladů Hasičského záchranného sboru.

Dne 12 října jsem v následující aktualitě “Když jsem v práci na směně, jsem ve výkonu zdravotnického zaměstnání“ informoval o snaze Středočeského kraje novelizovat trestní zákoník ve smyslu vyšší právní (pasivní) ochrany zdravotnických pracovníků při výkonu povolání.

O obou návrzích jednala na dne 3.11.2010 Vláda České republiky v bodech 8 a 9., viz níže:

8. Návrh zastupitelstva Pardubického kraje na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví (sněmovní tisk, č. 113)

č.j. 1083/10

Předkládá: ministr spravedlnosti a předseda Legislativní rady vlády

a

9. Návrh zastupitelstva Středočeského kraje na vydání zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění zákona č. 306/2009 Sb. (sněmovní tisk č. 118)

č.j. 1084/10

Předkládá: ministr spravedlnosti a předseda Legislativní rady vlády

Jelikož mne jako vedoucího představitele komory záchranářů výsledek jednání vlády zajímal, obrátil jsem se na informační centrum vlády, aby mi zaslalo výsledek jednání i s odůvodněním, proč vláda v jednotlivých případech rozhodla tak, jak rozhodla.

Dnes mi cestou pana Dana Urbana z ICV Úřadu vlády ČR přišly odpovědi na oba projednávané problémy. U obou návrhů Vláda České republiky dala nesouhlasné stanovisko.

Celé odůvodnění zamítnutí návrhu na odvod 4% z výběru financí ze zákonného pojištění ve prospěch HZS, potažmo na dalším složkám IZS naleznete ZDE

a

Celé odůvodnění zamítnutí změny trestního zákoníku ve smyslu vyšší právní (pasivní) ochrany zdravotnických pracovníků při výkonu povolání naleznete ZDE