Vyšla vyhláška s odměnami pro záchranné služby a ambulance

02.05.2021

Vyšla vyhláška s odměnami pro záchranné služby a ambulance

Novela kompenzační vyhlášky úhrad za rok 2020 přiznává ambulancím bonusy na odměnu pro každého zdravotníka až 75 tisíc korun, podmínkou je mimo jiné 75 procent produkce roku 2018.

Nejpozději do 31. května mají ambulance dostat od zdravotních pojišťoven bonus na odměny pro zdravotníky za mimořádné nasazení při pandemii COVID-19. Bonusy jsou vypočítané tak, aby pokryly odměnu 75 tisíc korun pro každého zaměstnaného zdravotníka uvedeného v příloze smlouvy s pojišťovnou, případně méně podle úvazku. Na jednoho zdravotníka uvedeného v příloze smlouvy se zdravotní pojišťovnou s plným úvazkem tak získá ambulance 100 350 Kč na odměnu 75 000 Kč a povinné odvody.

Podmínkou plného bonusu je, že má poskytovatel smlouvy se stejným spektrem zdravotních pojišťoven, jaké je v daném kraji zastoupené, a také že v posledním čtvrtletí roku 2020 vykázal alespoň 75 % služeb v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2018.

Zdravotnické záchranné služby získají bonus na odměnu pro zdravotníka s plným úvazkem 120 000 Kč.

Celkem zdravotní pojišťovny dají na tyto odměny a další kompenzace podle novely kompenzační úhradové vyhlášky za rok 2020 asi 12,6 miliardy korun. Vyhláška byla vydaná 27. dubna.

Na odměny pro zaměstnance v nemocnicích jsou určené dotace ze státního rozpočtu, měli by je dostat k dubnové výplatě. O dotaci na odměny požádalo přes 200 soukromých, městských či krajských lůžkových zařízení a 44 příspěvkových organizací ministerstva zdravotnictví.

Zdroj+foto: tribune.cz

• Karel Reagovat 02.05.2021
    Dobrý den, z tohoto tedy plyne že na zzs by jsme našli odměny již v této výplatě ?
    • Drahomír Sigmund Reagovat 03.05.2021
      Já myslím, že ne. Počítám, tak červen nejdříve. Ale je to jen můj názor.