VÝZVA dobrovolným dárcům krve

31.05.2008

.

VÝZVA DOBROVOLNÝM DÁRCŮM KRVE

Nejen jako prezident Komory záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky , ale i jako zdravotník a zaměstnanec zdravotnické záchranné služby se obracím na všechny dobrovolné dárce krve, aby neuposlechli naprosto nesmyslnou výzvu Sdružení dárců krve ČR, která dobrovolné dárce vyzývá k bojkotu dárcovství krve v poměrně dlouhém období, konkrétně
od 9.- 30.6.2008.

Je naprosto nedomyšlené tvrzení pana Kotrmana, cituji: “Kotrman označil výzvu za krajní řešení situace ve zdravotnictví a upozornil na to, že není zaměřena proti pacientům.“, jelikož darovaná krev není určena Julínkovi, Cikrtovi, Rathovi, Kubkovi a dalším, kteří se přou o reformu zdravotnictví, ale je určena těžce nemocným a těžce zraněným občanům, kterých jsem za dobu své profesní dráhy viděl nespočet, a mnohdy to byl v celém řetězci zákroků a úkonů právě dostatek krve, který pomohl těmto pacientům přežít !

Vím, že pan Kotrman je dlouholetý dobrovolný dárce krve a za to mu patří DÍK, ale to jej ještě neopravňuje k tomu, aby učinil tak závažné rozhodnutí a vydal prohlášení, na které by mohli doplatit právě nevinní lidé, kteří nemají na zdravotnické reformy, ať jsou dobré či špatné žádný vliv.
Tím spíše nemá právo hovořit za dobrovolné dárce krve a k čemukoliv je vyzývat, když organizace za kterou hovoří nemá jediný demokraticky zvolený orgán, natož jeho samotného, což vyplývá z citace:“Podle Kotrmana vede Sdružení dárců krve České republiky 13 krajských zmocněnců. Nikdo je nezvolil, ve vedení začali pracovat sami od sebe. Sedmapadesátiletý Kotrman dělá zmocněncům, jak řekl, neoficiálního předsedu a výzvu prý vydal po telefonických konzultacích s nimi.“

Pane Kotrmane, ne už jako zdravotník, ale jako občan jemuž samotnému a nebo jeho nejbližším se může v každé vteřině přihodit vážný úraz Vás žádám, odvolejte svoji výzvu, nebo ji změňte pouze na symbolickou například jednodenní akci. Transfuzní stanice by tento den třeba využily k provedení sanitárního dne. Pacienti by neutrpěli a Váš protest a nesouhlas s reformami by byl také naplněn a dán veřejnosti na vědomí.

Sdružení je proti reformě a vyzvalo dárce, ať nedávají krev

Publikováno dne: 30.5.2008, Zdroj: ČTK

Sdružení dárců krve České republiky se obrací na všechny dárce, aby protestovali proti vládní reformě zdravotnictví a od 9. do 30. června přestali chodit na transfuzní stanice. Oznámil to zmocněnec sdružení Jaroslav Kotrman.

Zdroj a celý článek na : zdn.cz

Přidáno 3.6.2008