Výzva KZ ZZS ČR spoluobčanům

Výzva KZ ZZS ČR spoluobčanům

Vážení spoluobčané,

vzhledem k současné situaci, kdy všichni čelíme mimořádné události způsobené šířící se koronavirovou infekcí, vás chceme požádat o spolupráci a koordinaci.

Důležité a aktualizované informace ke COVID naleznete ZDE na webu MZ ČR.

Potřebujete poradit v souvislosti s akutním výskytem koronaviru? Nonstop infolinka státního zdravotního ústavu tel.: 724 810 106 nebo 725 191 367.

V případě dotazů k léčbě, řešení nezávažných obtíží či řešení vlastní karantény kontaktujte svého praktického lékaře.

Při akutních zdravotních problémech kontaktujte ZZS na lince: 155.

Pokud jste se rozhodli kontaktovat tísňovou linku a máte podezření, že vaše obtíže mohou být způsobeny koronavirem, prosíme, poskytujte úplné informace. Odpovídejte operátorům na všechny otázky pravdivě, nic nezatajujte, zejména tzv. „cestovatelskou anamnézu“ či kontakt s osobou, která již onemocněním COVID-19 onemocněla, či je u ní podezření, že by onemocnět mohla. Nemusíte mít obavy, dostane se vám maximální péče a budete díky tomu transportováni na odpovídající pracoviště. Pomůžete tím také ochránit členy výjezdových skupin – záchranáře, řidiče a lékaře, kteří se při znalosti situace mohou připravit a vybavit ochrannými pomůckami. Není jednoduché nahradit výjezdovou skupinu, pokud její členové onemocní, nebo jim bude nařízena karanténa. Vyřazení záchranářů ze systému v situaci, kdy jich je naopak zapotřebí co největší počet, ohrožuje fungování poskytování přednemocniční neodkladné péče. Aby tísňová linka plnila svůj účel, musí telefon nejen někdo zvednout, ale především musí být někdo, kdo na místo události vyjede a dojede.

Děkujeme za vstřícnost

Jsme tu pro vás