Za dva dny, tři nehody vozidel ZZS

24.07.2009

.

Řidič spěchající sanitky musel zvolit - zeď, nebo čelní střet

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Ve čtvrtek ráno v sedmi hodin došlo v Pražské ulici v Českých Budějovicích k dopravní nehodě sanitního vozidla jihočeské záchranné služby, vezoucího pacienta do nemocnice v Českých Budějovicích a osobního vozidla.

23.07.2009

Nehodu způsobil pravděpodobně řidič osobního vozidla, který náhle vybočil z kolony před semaforem do protisměru přes dvojitou plnou čáru a ocitl se levým bokem přímo před sanitním vozidlem, které jelo ve vedlejším pruhu původně stejným směrem.

Sanita jela rychlostí kolem 60 km/h za použití zvukových i světelných výstražných zařízení. Nehodě se nedalo zabránit a řidič sanitního vozu se snažil alespoň vyhnout téměř čelnímu střetu s osobním vozidlem v úzkém prostoru a přejel do protisměru, na prázdný chodník a následně do zdi.

„Tím jistě zachránil život nebo zdraví řidiči osobního auta, ale zabránil i zranění posádky a pacienta sanitního vozidla, takže nehoda se obešla zcela bez zranění,“ řekl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

Škoda na sanitním vozidle se bude pohybovat v řádech stovek tisíc korun, neboť je poškozena sanita přejetím obrubníků, nárazem do zdi a otáčející se řidič ještě stačil do sanity z boku nabourat.

Zdroj: ZZS Jihočeského kraje

Zdroj: katastrofy.com

Po nehodě sanitka záchranářů shořela

NOVÁ PAKA: Včera 22. července 2009 dopoledne došlo pod kopcem zvaný Babák ve směru od Jičína na Novou Paku k dopravní nehodě sanitního vozidla a dodávky. Sanita zdravotnické záchranné služby po střetu prorazila svodidla, sjela mimo vozovku a začala hořet. Nikdo z posádky sanity nebyl zraněn, řidič dodávky Renault Master vyvázl také bez zranění.

23.07.2009

Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 09:43 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Při příjezdu jednotky na místo hořelo celé vozidlo včetně vybavení. Uvnitř sanity se nacházely kyslíkové lahve.

Hasiči ochlazovali celý prostor a lahve vyndali. Požár se hasičům podařilo uhasit deset minut po desáté hodině. Následně odpojili autobaterii u dodávky a zamezili úniku provozních kapalin. Hmotná škoda na zničené sanitě byla předběžně vyčíslena na 3,2 miliony korun. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Foto 1 a Foto 2

Zdroj: HZS Královehradeckého kraje Autor: Martina Žahourková

Zdroj: katastrofy.com

Sanitka s pacientem zapadla v bahně, pomoc museli hasiči

FRÝDLANT: Na pomoc posádce sanitky záchranné služby vyjeli ve středu 22. července 2009 krátce před jednadvacátou hodinou profesionální hasiči HZS LK ze stanice Raspenava a jejich frýdlantští dobrovolní kolegové do zámeckého parku ve Frýdlantu.

23.07.2009

„Tam sanitní vůz s pacientem zapadl v rozbahněném terénu. Po příjezdu na místo události hasiči nalezli sanitní vůz cca 40 metrů od zpevněné komunikace. Pacient byl mezitím odvezen jiným vozidlem. Hasiči sanitku vyprostili a vrátili se na své základny,“ řekl Radek Vojík z hasičského sboru.

Zdroj: HZS Libereckého kraje