Záchranář Zdeněk dělá velké pokroky a my mu tleskáme

Záchranář Zdeněk dělá velké pokroky a my mu tleskáme

Záchranáři z výjezdové základny Velké Opatovice byli navštívit svého kolegu a kamaráda Zdeňka Mikulu, který je po cévní mozkové příhodě a v tuto chvíli prochází intenzivní rehabilitací v Klimkovicích. Zdeňkův stav se postupně zlepšuje a nás těší, že svou zásluhu na tom má transparentní účet, na který přispívali také zaměstnanci jihomoravské záchranky.

Čtěte také Nemocný Zdeněk Mikula už pracuje na počítači, na který se složili jeho kolegové

I výtěžek z charitativního štafetového běhu „You dream, we run“ napomohl nemocnému záchranáři v jeho těžkých chvílích.

„Zdeňka jsme zastihli v dobré náladě na jeho pokoji a byli jsme velmi překvapení, jak velký pokrok při své léčbě udělal. Zdeněk podstupuje intenzivní rehabilitaci 6 dní v týdnu, neděli má volnou. Jeho jednotlivé procedury začínají přibližně v 7:30 hodin a s malými přestávkami trvají zhruba do 16 hodin, což je pro něho velmi fyzicky i psychicky náročné. Zdeněk má již posílené krční svaly, takže dokáže udržet hlavu a kývat, pokud chce vyjádřit ano či ne. Dále se zlepšily i ruce a nohy, dokáže už sám chvíli stát opřený o pojízdné chodítko.

Samozřejmě nadále využívá ke komunikaci počítač, který mu svým příspěvkem pořídili zaměstnanci ZZS JmK a který umožňuje Zdeňkovi ovládat sociální média, emaily, televizi nebo mobilní telefon. Máme z toho všeho velkou radost,“ popisuje návštěvu u kamaráda Petr Chlup z výjezdové základny Velké Opatovice. A pokračuje: „Celé to bylo příjemné a optimistické, zašli jsme společně na oběd a pak i na procházku do přilehlého parku. Po celou dobu pobytu, tedy už přibližně dva měsíce, je se Zdeňkem jeho přítelkyně, která je pro něho velkou oporou a doprovází ho téměř na všechny procedury, které absolvuje. Zdeňka čeká ještě poslední měsíc rehabilitací, kde se intenzivně zaměří na logopedii, tak aby se mu podařilo posílit a znovu zapojit polykací svaly a svaly hlasivek. Díky tomu by mohl opět přijímat potravu a začít mluvit.“

Podle lékařů je velká šance, že by se to mohlo podařit, což zní jako skvělá zpráva a velká naděje do budoucna. V příštím roce už jsou domluveny další rehabilitační procedury, které by měly Zdeňkovi dále pomáhat. Držíme pěsti!

Zdroj + foto: modrahvezdazivota.cz