Záchranárka sa zrazila s dvoma autami. Jej priateľ je tiež záchranár.

01.04.2011

Záchranárka sa zrazila s dvoma autami. Jej priateľ je tiež záchranár.

Na mieste tragickej nehody objímal záchranárku Luciu (†22) aj jej priateľ

Pri nehode pri Špačinciach v stredu (30.3.) zahynula profesionálna záchranárka Lucia. Čelne sa zrazila s ďalšimi dvoma autami. Jej vozidlo sa vznietilo. V jednom z áut bol otec s dcérou, ktorých previezli záchranári do trnavskej nemocnice so zraneniami.

Na miesto nehody prišli záchranári a medzi nimi i jej priateľ Martin, ktorý je taktiež záchranárom. S obrovským žiaľom ju naposledy objal.

Zomrela mladá záchranárka

Dvadsaťdvaročná vodička z okolia Vrábeľ nehodu neprežila, podľa informácií TVNOVINY.sk pracovala Lucia B. ako záchranárka v Dechticiach v Life Star Emergengy - štvrtej najväčšej záchrannej službe na Slovensku.

Podľa jej blízkeho kolegu záchranára Lucia pracovala ako záchranárka rok. "S Luciou sme sa poznali asi päť rokov. Viem, že mala priateľa, ktorý je tiež záchranárom," uviedol pre TVNOVINY.sk zdroj, ktorý si neželal byť menovaný.

Záchranári z Dechtíc sú zo smrti kolegyne zdrvení. "Bola to fantastická, pekná baba. Pracovala tu od augusta. Svoju prácu milovala. Bude nám strašne chýbať," povedali zronení kolegovia mladej záchranárky.

Podľa predbežných zistení prešla záchranárka do protismeru. Príčiny zatiaľ nie sú známe.

Otec s dcérou sú taktiež zranení

Ďalšia posádka auta, otec s dcérou, sedeli v druhom aute. Dcéra má prasknutú panvu a je ťažko zranená. Záchranári ju previezli do trnavskej nemocnice. Muž je ľahšie zranený, obaja sú však mimo ohrozenia života a v nemocnicni sú hospitalizovaní na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Tieto informácie pre TVNOVINY.sk potvrdil riaditeľ trnavskej nemocnice Gabriel Pavelek.

Zdroj + fotodokumentace + video + celý článek tvnoviny.sk