Zemřel dlouholetý bývalý ředitel naší záchranky, MUDr. Jiří Wachsmuth

Zemřel dlouholetý bývalý ředitel naší záchranky, MUDr. Jiří Wachsmuth

Zdroj + foto FB ZZS LK

Minulý týden nás zasáhla smutná zpráva. Zemřel dlouholetý bývalý ředitel naší záchranky, lékař, člověk s velkým srdcem, MUDr. Jiří Wachsmuth.

Byl nejen naším kolegou, ale také chodící encyklopedií historie ZZS LK. Měl v rukávu nepřeberné množství historek z výjezdů, ze všeho důležitého, co se na záchrance stalo. Ačkoliv byl v penzi, nikdy neváhal nám pomoci, když to bylo třeba - například v době covidu. Rád se bavil a na záchrankových akcích, kterých se účastnil i v důchodu, byl vždy středem společnosti. Uměl pracovat a uměl se i bavit. Stál u zrodu spousty věcí, které dnes při naší práci pokládáme za samozřejmost, například u začátků liberecké letecké záchranky. Pacient a ochrana lidského života a zdraví pro něj vždy byli na prvním místě. Juro, každý z nás na Tebe má spoustu vzpomínek.

Děkujeme Ti za společné chvíle, děkujeme Ti za všechno.