Zemřel MUDr. Jan Sedlák

Zemřel MUDr. Jan Sedlák

S lítostí oznamujeme, že dne 30.11.2022 nás ve věku 71 let opustil dlouholetý kolega a spolupracovník MUDr. Jan Sedlák.

MUDr. Jan Sedlák se zpočátku své profesní dráhy věnoval 16 let chirurgickému oboru. Na začátku devadesátých let přestoupil na Územní středisko zdravotnické záchranné služby v Jihlavě, kterou také 17 let vedl, následně se stal ředitelem Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

V roce 2006 přesídlil už na Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje, kde 13 let zastával pozici vedoucího lékaře Zdravotnického operačního střediska. Mimo to působil jako lékař také na Protialkoholní záchytné stanici, Letecké záchranné službě a zejména jako výjezdový lékař na oblastním středisku České Budějovice a Český Krumlov. V Krumlově sloužil do posledních dnů.

S jeho ztrátou odchází další z generace lékařů, kteří stáli na počátku zdravotnických záchranných služeb a podíleli se na jejich budování jako samostatného celku.

S úctou a poděkováním zaměstnanci a kolegové Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.