Zloděj se v New Yorku zmocnil sanitky a přejel s ní záchranářku, ta zemřela.

Zloděj se v New Yorku zmocnil sanitky a přejel s ní záchranářku, ta zemřela.

V americkém New Yorku došlo včera k těžko uvěřitelné tragedii. Muž s hustě popsaným rejstříkem trestů se zmocnil sanitky, a přejel s ní záchranářku. Ta zemřela.

Stalo se tomu ve čtvrtek v noci tak, že sanitka newyorských hasičů byla vyslána k případu těhotné ženy do Bronxu. Během jízdy si posádka všimla, že se někdo veze na jejím zadním nárazníku. Záchranáři zastavili a šli se podívat, co se děje. Muž již seskočil a snažil se okrást o batoh náhodného chodce.

Oběma záchranářkám se jeho jednání stalo osudným. V nastalé situaci chtěly pomoct. Při potyčce muž, jedoucí předtím na nárazníku, vnikl do kabiny prázdné sanitky. Tu ukradl a rozjel se s ní.

Yadira Arroyo

44letá záchranářka Yadira Arroyo s mnohaletou praxí u FDNY, mimo jiné také matka pěti dětí, se dostala pod kola a dotyčný jí přejel. Její kolegyně, 31letá Monique Williams, byla rovněž zraněna. Záchranářka bohužel na následky utrpěných zranění zemřela.

Pachatel, 25letý recidivista Jose Gonzales, byl zadržen a je ve vyšetřovací vazbě. Zpočátku nebylo jasné, jak a co se vlastně stalo. Jisté bylo jen to, že se Gonzales choval jako smyslu zbavený.

Tragická smrt záchranářky zasáhla celý newyorský hasičský sbor, ale i širokou veřejnost.

Čest její památce!

Zdroj: modrahvezdazivota.cz