Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Zloděj sebral pražským záchranářům dva přístroje za milión korun

06.05.2011

Zloděj sebral pražským záchranářům dva přístroje za milión korun

Zloděj sebral pražským záchranářům
přístroje za miliónPolicie se od pátku zabývá noční krádeží, při které zloděj ukradl ze vzdělávacího centra pražské záchranné služby dva přístroje za milión korun. Jedná se přitom o specifická zařízení používaná výhradně odborníky.

Učebnu Vzdělávacího centra pražské záchranné služby navštívil zloděj v noci. Uvolnil bezpečnostní mříž a ze skříně odcizil dva zdravotnické přístroje používané pro defibrilaci, monitorování křivky srdečních a dalších funkcí.

„Přístroje byly využívány při odborných školeních zdravotníků a jako nutná záloha provozu přednemocniční neodkladné péče. Další přístroje Vzdělávacího středisko k dispozici nemá. Jeden z nich byl navíc předmětem zápůjčky od autorizované dodavatelské a servisní firmy,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Vzniklá škoda dosáhla přibližně miliónu korun. „Přitom tyto zdravotnické přístroje jsou určené výhradně pro použití odborníkem, vyrábí se v malých sériích, každý má své evidenční číslo a podléhají z podstaty svého použití pravidelným servisním kontrolám,“ doplnila mluvčí.

Petr Nový, NovinkyZdroj: novinky.cz
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © 2020 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.