Změna termínu akce 3.Pelhřimovský podvečer ( den ) ! Nový termín konání je pátek 19.10.2007

16.08.2007

Z D R A V O T N I C K Á...Z Á C H R A N N Á...S L U Ž B A

K R A J E...V Y S O Č I N A, p.o.

oblastní středisko Pelhřimov

si Vás dovolují pozvat

na

3.Pelhřimovský podvečer (den),

který se bude konat dne

19.10.2007

Téma : bezvědomí a KPR

zaměření:

Přednášky by měli být koncipovány hlavně z pohledu zdravotnického záchranáře a zdravotní sestry (odd.ARO,OUP) a měli by přinést užitek pro práci zdravotnických záchranářů a zdravotních sester. Proto bychom byli rádi, kdyby se aktivně zúčastnily hlavně zdravotničtí záchranáři a zdravotní sestry pracující ve výjezdových složkách ZZS a na odd. ARO a OUP a podělili se společně s námi o zkušenosti s KPR dle nových směrnic z roku 2005-např. nácvik a souhra týmů, KPR v týmu RLP a RZP, týmu OUP a týmu ARO a dále o zajímavé kazuistiky týkající se tématu – bezvědomí. Nejsou předem vyloučeny ani přednášky teoretického charakteru se zaměřením na práci zdravotnického záchranáře a zdravotní sestry k danému tématu.

Přihláška k aktivní účasti : s názvem sdělení a autorem(ry) do 30.9.2007 na mail : tomas.vanatka@email.cz

Přihláška k pasivní účasti : do 15.10.2007 na mail: jitkamachy.pe@seznam.cz

Bližší informace sdělíme začátkem září (čas a místo konání, ubytování, zábavný program…) a program upřesníme dle vaší aktivní účasti.

Na vaši účast se těší záchranáři a záchranářky ze ZZS Pelhřimov, ZZS Počátky a ZZS Pacov.

P.S. Sám jsem na přednášky velmi zvědav a předpokládám, že se některé materiály mohou stát onou oponenturou k materiálu OS UM a MK k doporučeným postupům neodkladné resuscitace. Materiál je opět zaměřen jen na dvě kategorie poskytovatelů neodkladné resuscitace. Na lékaře a na laickou veřejnost.
Z mého pohledu tam jistě chybí onen “ poloprofesionální “ mezičlánek, a to nelékařský zdravotnický pracovník ( NLZP ) se zaměřením na NLZP se specializacemi ARIP a IP. Má se i on chovat u pacienta postiženého selháním některé za životních funkcí dle návrhu OS UM a MK jako LAIK ? Nebude potom brán k zodpovědnosti ? Myslím, že určitě ano !