Změna v odměňování zaměstnanců ve veřejné správě

Změna v odměňování zaměstnanců ve veřejné správě

Dne 30. 12. 2022 bylo ve Sbírce zákonů zveřejněno Nařízení vlády č. 464/2022 Sb., kterým se mimo jiné mění i Nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě s účinností od 1. 1. 2023.

Změna se týká zaměstnanců, kteří dosáhli vyššího odborného vzdělání, což je například zdravotnický záchranář, který získal odbornou způsobilost na vyšší odborné škole s titulem DiS. Těmto zaměstnancům se od ledna 2023 přestává odečítat doba 1 roku praxe v případě, že je zařazen v 10. platové třídě a dále se u těchto zaměstnanců zkracuje doba odpočtu z 3 let na 2 roky v případě, že jsou zařazeni do 11. až 16. platové třídy. U některých zaměstnanců tak dojde ke zvýšení platu, protože se posunou o jeden platový stupeň nahoru, dle doby praxe.