Zvláštní útok na vůz ZZS Jmk

03.11.2008

.

Řidič v Brně napadl posádku sanitky, která spěchala k pacientovi

Agresivní řidič napadl v Brně v noci na pondělí osádku vozu záchranné služby. Zdravotníkům, kteří spěchali k pacientovi, bránil muž svým vozem v průjezdu, osádku slovně a fyzicky napadl a snažil se poškodit jejich služební vůz
.
3. 11. 2008 11:20 – BRNO

Muž nejprve bránil sanitce, aby mohla jeho auto předjet. Když se to zdravotníkům nakonec podařilo, začal jejich vůz pronásledovat. Poté, co sanitka zastavila, muž její posádku slovně a fyzicky napadl.

Mluvčí zdůraznila, že nebezpečné byly zejména manévry, jimiž muž blokoval průjezd houkající a blikající sanitky. Řidič na tato znamení nereagoval, naopak sanitnímu vozu bránil v jízdě z pruhu do pruhu.

Útok se odehrál po 23. hodině. Záchranářům se podařilo včas zavolat strážníky, kteří agresivního řidiče zatkli, takže nedošlo ke zranění. Nyní se případem zabývají brněnští kriminalisté. Důvod řidičova chování není znám.

Zdroj: novinky.cz

P.S. Žádám posádku vozidla o vyplnění dotazníku o napadení posádky.