ZZS KHK pořádá na výjezdové základně LZS Den otevřených dveří 2015

Královehradeckého kraje

ve spolupráci s DSA a.s. a VZP

pořádají

25. 4. 2015 od 10,00 – 16,00 hod.

v hangáru LZS – Třebešská ulice, Hradec Králové

LETECKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA – KRYŠTOF 06

L E T Á K

více na ZZS KHK

leták

Královéhradečtí zdravotničtí záchranáři v sobotu

otevřou dveře pro veřejnost

Patříte k lidem, které nenechává klidným průjezd houkající sanitky? Nebo vás fascinuje pohled na otáčející se rotory záchranářského vrtulníku? Pokud ano, tak právě tuto sobotu, 25.dubna máte jedinečnou příležitost nakouknout zblízka do zákulisí výjezdového stanoviště zdravotnické záchranné služby a přivonět si k atmosféře leteckého petroleje. Na heliportu Letecké záchranné služby vedle královéhradecké Fakultní nemocnice totiž zdravotničtí záchranáři pořádají den otevřených dveří. K vidění bude několik malých i velkých záchranářských vozů, včetně premiéry zcela nové speciální „XXL“ sanitky, určené pro převozy pacientů s vysokou hmotností. Prohlédnout si budete moci výbavu hradeckého záchranářského vrtulníku a v rámci statické ukázky také další létající stroje. K vidění bude také speciální transportní inkubátor pro převozy nezralých novorozenců a další záchranářská technika. Chybět nebudou výukové modely, na kterých profesionální záchranáři trénují důležité úkony a postupy. Pro zájemce je připraveno několik stanovišť s možností nácviku neodkladné resuscitace a zejména pro děti spousta soutěží. Řadu zajímavostí, např. bezplatné měření tělesných hodnot nebo výživové poradenství, pro návštěvníky připravila také Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, která je hlavním partnerem akce. Velkým lákadlem budou letové ukázky speciálních prací LZS, zásah členů Biohazard týmu ZZS KHK při ošetřování pacienta s podezřením na onemocnění Ebolou nebo ukázka rozšířené resuscitace posádkou zdravotnické záchranné služby. Na speciálním simulátoru si návštěvníci rovněž budou moci vyzkoušet, jak důležité je v případě převrácení auta použití bezpečnostních pásů. Možnost občerstvení bude přímo na místě. Začátek akce je v 10.00 a její ukončení je naplánováno na 17:00.

Ivo Novák

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje