ZZS KHK přidala posádku RZP, která funguje PO - PÁ v denní směně

ZZS KHK přidala posádku RZP, která funguje PO - PÁ v denní směně

Akceschopnost královéhradecké záchranky zvýšila

nová výjezdová skupina

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje poskytuje neodkladnou přednemocniční péči ze 13 měst. K dispozici máme 15 výjezdových základen, ze kterých vyjíždí celkem 30 výjezdových skupin.

Tento počet je po několik let stabilní, přestože počet výjezdů, především nelékařských posádek každoročně stoupá. Například v roce 2014 jsme celokrajsky zaznamenali meziroční nárůst o 1.143 událostí na celkových 48.212 výjezdů. K nejvytíženějším výjezdovým skupinám patří především tři posádky Rychlé zdravotnické pomoci v Hradci Králové, které operují ze základen na hlavní budově ZZS KHK v Hradecké ulici, v areálu heliportu LZS u Fakultní nemocnice a HZS Na Bláhovce.

Záchranářská posádka RZP I, která vyjíždí z heliportu, navíc zároveň funguje jako Biohazad tým. To znamená, že tito záchranáři jsou vyškoleni a vybaveni pro zásah u pacientů s podezřením na vysoce nakažlivé onemocnění (např. Ebola).

Uvedené výjezdové skupiny např. jen v loňském roce zrealizovaly celkem 9.240 výjezdů. Od včerejšího dne jim na pomoc přibyla nová výjezdová skupina RZP Hradec Králové IV. Záchranářský tým východočeské metropole posílí v té nejvytíženější době od pondělí do pátku od 7 do 19 hodin. Vedení ZZS KHK si od této změny slibuje rovněž zkvalitnění přednemocniční péče v krajském městě.

Ivo Novák

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

P. S. Označil jsem červeně Biohazard tým, protože nemohu v této souvislosti nepřipomenout, že KZ ZZS ČR nedávno obdržela od 1. náměstka ministra zdravotnictví Vymazala jasné sdělení, že posádky ZZS v ČR se s pacientem s VNN reálně setkat nemohou. Že je to vyloučeno! Pro připomenutí aktualita ZDE. Dopis MZ ČR ZDE.

K tomuto už nemám pro pana náměstka Vymazala  co dodat. Dnešní zpráva ze ZZS MSK 3.7.2015 Záchranáři ošetřovali muže s podezřením na vysoce nakažlivou chorobu. Kde pan profesor ve svém úsudku udělal chybu

Kdo na obrázcích níže vidí sanitku ZZS a záchranáře, ten si může naběhnout, protože se neztotožňuje s výkladem MZ ČR!!! Prostě, záchranka tam nebyla a basta!!!

VNN 1

VNN 2