ZZS Olomouckého kraje provádí velkou obměnu přístrojového vybavení

21.06.2010

ZZS Olomouckého kraje provádí velkou obměnu přístrojového vybavení

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje provedla v minulém týdnu první část plánované obměny přístrojů a zdravotnických prostředků v sanitních vozidlech organizace

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje spolu se svým zřizovatelem - Olomouckým krajem uspěla s žádostí o finanční podporu na nákup zdravotnických přístrojů a zdravotnických prostředků z fondů Evropské unie.

Z Regionálního operačního programu Střední Morava tak ZZS OK získala finanční prostředky na nákup 17 kusů transportních defibrilátorů s monitorem Lifepak 15, 28 kusů transportních plicních ventilátorů Oxylog 3000 plus a Oxylog 2000 plus, 30 kusů odsávacích pump LSU 4000, 18 kusů pulsních oxymetrů kompatibilních právě s LFPK 15 a 9 kusů nosítek Ferno s matracemi Schnitzler s dětským zádržným systémem.

V minulém týdnu byla nainstalována do sanitních vozidel ZZS OK první polovina těchto nových přístrojů.
Dodávka a instalace druhé poloviny přístrojů se v ZZS OK uskuteční na přelomu třetího a čtvrtého kvartálu roku 2010.

Nové zdravotnické přístroje a prostředky zcela jistě přispějí k dalšímu zkvalitnění poskytované přednemocniční péče na území celého Olomouckého kraje.