ZZS UK otevřela od 1. prosince novou základnu RZP s denním provozem

11.12.2013

ZZS UK otevřela od 1. prosince novou základnu RZP s denním provozem

V Klínech na Mostecku je nová základna záchranné služby

V Klínech na Mostecku funguje nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Ústeckého kraje. Roční náklady na její provoz mají činit zhruba tři miliony korun. Otevřena byla 1. prosince, v úterý byla oficiálně předána do zkušebního provozu.

Informoval o tom Zbyněk Šebesta z tiskového oddělení krajského úřadu.

Základna byla vybudována v objektu Lesů ČR, který leží v těsné blízkosti hranic s Německem. Záchranáři tu jsou v nájmu. „Předpokládá se, že roční náklady na rok 2014 na provoz celé základy včetně personálního vybavení přijdou ZZS na necelé tři miliony korun, a to včetně nájmu placeného Lesům ČR. Ten měsíčně představuje něco málo přes 4200 korun,“ sdělil Šebesta.

Záchranka tak má nyní v Ústeckém kraji již 20 výjezdových základen, po Novém roce by měla být otevřena další, a to v Úštěku na Litoměřicku.

„V Klínech, odkud měli záchranáři dnes dopoledne tři výjezdy, bude jedna výjezdová posádka se záchranářem na dvanáctihodinové denní směně a stabilně jedno vozidlo,“ uvedl Šebesta. Lékař sem bude v případě potřeby dojíždět ze stanoviště rychlé lékařské pomoci v Litvínově.

„V každém případě se zřízením základny v Klínech sníží v souladu se zákonem čas potřebný k dojezdu k pacientovi. Záchranáři budou prostě v rozlehlé oblasti na náhorní plošině Krušných hor kolem Klínů dříve než v době, kdy sem zajížděly vozy záchranky z Litvínova,“ podotkl Šebesta.

Zdroj: zdn.cz