Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

ZZS Ústeckého kraje chystá letos otevřít dvě nová výjezdová stanoviště

15.03.2013

ZZS Ústeckého kraje chystá letos otevřít dvě nová výjezdová stanoviště

V Úštěku a na Klínech vzniknou základny záchranné služby
V Úštěku na Litoměřicku a Klínech na Mostecku vzniknou nové základny zdravotnické záchranné služby. Stanice záchranky se bude přestavovat v Děčíně a Teplicích. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák.


Na stavbu nového stanoviště záchranné služby v Děčíně bylo podle hejtmana vyhlášeno výběrové řízení. Rozšíření a vylepšení se dočká i zázemí záchranné služby v areálu nemocnice Teplice, uvedl Rybák. Odhadl, že akce si vyžádají investice v řádech milionů korun. Stavět by se mohlo ještě letos. V Děčíně se má stará budova z větší části zbourat, postaví se nová. Úprava čeká i garáže. V Teplicích se bude měnit uspořádání výjezdu záchranné služby, postaví se tu kryté garáže.

Zřízením nových výjezdových základen v Úštěku a Klínech má být podle Rybáka zajištěna zákonem daná dostupnost záchranné služby na celém území kraje. „Nebude to tak nákladné, protože se jedná o využití prostor, které v obci jsou. V Úštěku je předjednáno, že by to mělo být v areálu současné stanice hasičů, udělají se pouze stavební úpravy. Na Klínech se jedná s obcí o využití některých stávajících prostor,“ řekl Rybák.

Předpokládá se, že stanice záchranky v Úštěku by mohla začít fungovat na začátku druhého pololetí letošního roku, v Klínech by kraj chtěl záchranku zprovoznit do začátku zimy.

Zdroj: zdn.cz

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © 2020 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.