ZZS ZK přestěhovala základnu RZP z Nového Hrozenkova do Karolinky

20.03.2013

ZZS ZK přestěhovala základnu RZP z Nového Hrozenkova do Karolinky

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje zahájila provoz nové výjezdové základny

V úterý 19. března 2013 v 10 hod. proběhlo v Karolince slavnostní otevření nové výjezdové základny. Akci zahájil hejtman MVDr. Stanislav Mišák společně s dalšími zástupci Zlínského kraje, města Karolinky a ředitelem zdravotnické záchranné služby.

Do nových prostor se začátkem března přestěhovala dvoučlenná posádka rychlé zdravotnické pomoci z Nového Hrozenkova. Bývalé pracoviště dlouhodobě nevyhovovalo standardním požadavkům výjezdové základny, proto začala záchranka hledat náhradní řešení. O umístění výjezdového stanoviště projevilo vážný zájem město Karolinka, které nabídlo záchrance možnost výstavby nového objektu v těsném sousedství městského úřadu.

Stavební práce na výstavbě výjezdové základny začaly v říjnu loňského roku. Nová dvoupodlažní budova poskytuje kromě komfortního zázemí pro personál také vytápěné garáže.

Investorem stavby bylo město Karolinka, které získalo na tuto investiční akci částečnou dotaci
od Zlínského kraje. Celkové náklady na výstavbu dosáhly částky 8 mil. Kč.

(hp)

Zdroj: ZZS ZK