ZZS Zlínského kraje má už osm sanitek VW T5 s kufrovou nástavbou

12.01.2011

ZZS Zlínského kraje  má už osm sanitek VW T5 s kufrovou nástavbou

Nové sanitní vozy ZZS ZK

V závěru minulého roku uskutečnila záchranka plánovaný nákup čtyři nových sanitních vozidel Volswagen Transporter T5 s kufrovou nástavbou.

Nová vozidla budou během následujících 14 dnů připravena do provozu v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Vsetíně a Bystřici p. Hostýnem.

Sanitky dodala fy FD Servis Praha s.r.o. Na nákup použila ZZS ZK finanční prostředky z investičního fondu. Celková částka činila 11 109 472,- Kč.

Nový typ sanitního vozidla vyniká především výbornými jízdními vlastnostmi a disponuje také velkým pracovním prostorem. Vybavení splňuje všechny požadavky na poskytování odpovídající zdravotní péče.

Vozový park ZZS ZK vlastní v současné době 8 kusů sanitní vozidel s kufrovou nástavbou. První čtyři vozy zakoupila ZZS ZK koncem roku 2009.

Zdroj: zzs zk