Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Akutální situace na trhu práce s zdravotnickými záchranáři

• Dobrý den, jsem student zatím jen SZŠ, ale chci jednoznačně pokračovat v oboru zdravotnický záchranář. Zajímalo by mě jak to teď momentálně je na trhu práce. Z článků co jsem četl různě po internetu, ale i tady na KZZS jsem se dozveděl, že je pořád víc záchranářů než pracovních míst. Chtěl bych vedět jestli je těžké se dostat alespoň na ARO či JIP do nemocnie a jak je to potom s ZZS jednotlivých krajů.

• Ahoj, situace na trhu práce je taková, že na ARO či JIP tě vezmou bez váhání, protože sestry chybí všude a jsou rádi za jakoukoliv novou sílu. Na ZZS je to problém, je všude plno a moc zájemců. V praxi to vypadá tak, že je jednodušší jít dělat na nějakou dobu řidiče ZZS a po nějaké době, až se uvolní místo, jít dělat záchranáře. Mám zkušenost nyní čerstvě po škole. Práce záchranáře je velmi složitá, náročná na psychiku, vědomosti, zkušenosti i fyzičku. Nicméně od září 2017 vyšla novela zákona pro NLZP, která říká, že zdravotnický záchranář po škole musí pracovat na ARO či JIP po dobu 1 roku, aby ho přijali na ZZS. V tomto případě je potřeba si rozmyslet, zda to chceš dělat nebo ne. Je o tvojí nátuře, jestli tě práce záchranáře v nemocnici nebo resp. sestřičky v nemocnici bude bavit. Pokud si mohu dovolit vlastní názor, tak být podruhé v 9. třídě, jdu na stoláře a mám se líp. :-) Přeji správné rozhodování, Pavel.

Copyright © 2019 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.