Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Dobrý pocit není vše, co je potřeba, z práce mít.

• Zdravím všechny! Studuju na LFMU Bc. záchranáře a docela by mě zajímalo, jaké vlastně mohu očekávat platové ohodnocení? Slyšel jsem již mnoho různých čísel, které se však značně liší a rád bych se dozvěděl, co přibližně se dá očekávat. Je mi jasné, že to není žádná závratná částka a že záchranářství není práce, která by se dělala pro peníze, ale spíše pro to že člověka baví a naplňuje, nicméně za něco se žít musí a čísla která sem slyšel mě moc nepotěšila. Bylo by tedy možné, že bych se dozvěděl nějaký průměr, který se objevuje na výplatnicích? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

• Dobrý den, u ZZS zřizované krajem (u soukromých ne) je plat určen tabulkami. Záchranář zpravidla v 10. nebo 11. pl. třídě, dle toho, zdali pod odborným dohledem nebo bez dohledu. Platový stupeň 1., po škole a s praxí stupeň roste. Dále jsou tam příplatky dané legislativou (výjezdový, směnný a osobní), ty jsou u jednotlivých ZZS, případně u jednotlivých zaměstnanců různé v mezích rozsahu zákona. Potom ještě dle rozpisu směn příplatky za noční, SO + NE, svátky. Tabulky jsou v aktualitě z 25. 11. 2016 https://www.komorazachranaru.cz/aktualita/kolik-budeme-brat-od-ledna-platove-tabulky-zdravotniku-od-ledna-2017-po-zvyseni-tarifnich-platu-o-10 Sigmund

Copyright © 2019 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.