Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Jak stát pilotem LZS

• Zdravím všechny, proluštil jsem na netu všechny zákoutí a nikde jsem bohužel nenašel uspokojivé odpovědi, tak sem píši v poslední naději. Vzhledem k poslednímu roku studia zakončeným maturitní zkouškou mě čeká další krok a odjakživa jsem toužil být pilotem u LZS. Bohužel z možností co se nabízí jsem znejistel, našel jsem pouze dvě. A to buď pokračovat na univerzitu obrany a tam se přihlásit na obor vojenského pilota a po odsloužení dané doby (která je myslím 10 let, nechci lhát) je pak možnost se dostat k LZS. No nebo si udělat kurzy na pilota vrtulníku ATPL, které vyjdou na nějaké 3 miliony korun. Takže bych se rád zeptal. Existuje i jiná možnost? Cvičí si LZS i sama své piloty? Popřípadě existuje i jiná cesta? Děkuji předem za odpověď a doufám že zde v diskusi nějakou najdu.

• Dobrý den. Piloti LZS nejsou zaměstnanci ZZS, ale obchodních společností, které provozuji vrtulníky. Je tedy nemyslitelné a nemožné, aby si ZZS školila piloty. Chcete-li být pilotem, musíte projít tím, co sám popisujete. Pěkný den.

Copyright © 2019 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.