Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Možnosti studia na zdravotnického záchranáře

  • Dobrý den, budou nějaké nové možnosti jak se stát zdrav. záchranářem i po celoplošném zrušení VOŠ, které v podstatě všechny umožňovali kombinované studium, které bylo možné skloubit například s prací? Lze po tomto zrušení počítat i s tím, že více škol otevře kombinované studium v bakalářském programu? Nebo tento obor bude možné studovat už převážně jen prezenční formou?

    • Hezký den Pavle, tuto otázku jsem si také pokládal a zjišťoval informace. Jak píšete, VOŠ jsou plošně zrušené, což i mne velmi zamrzelo. Co se týče VŠ ( státních ) tak se opravdu jedná pouze o Lékařskou fakultu v Ostravě, která otevírá i pro příští rok obor ZZ s možností kombinovaného studia. ALE! .. jak je i na stránkách školy, obor v kombinované formě bude otevřen za předpokladu dostatečného počtu uchazečů ( mám dojem že minimum bylo 15 ). Jsem si na 95% jist, že se jedná pouze o tuto jedinou možnost, jak vystudovat tento obor při práci, pokud tedy neexistuje ještě možnost soukromé VŠ, ale to si nemyslím. Jak ale píše výše zmíněný Tomáš, praxi Vám nikdo ale neodpustí.

  • Dobrý den, v tuto chvíli mám neaktuální informaci. V minulosti Ostravská univerzita umožňovala studium zdravotnického záchranáře v kombinované formě. Co bylo velké úskalí studia, že nikdo vám neodpustí 1800 hodin praxe, což je celkem 9 pracovních měsíců během tříletého studia. Podle serveru vysokeskoly.cz stále máte tuto možnost na Ostravské univerzitě.<p> Obecně může vysoká škola zažádat o akreditaci oboru ZZ v kombinované formě, podle současných podmínek na MŠMT musí mít tento obor na VŠ své absolventy, pak lze žádat o akreditaci. Jestli existují další VŠ s možností kombinovaného studia, nevím. Ale snad se přidají další do diskuze. Tomáš Ježek

  • Zdravím! Dovolím si oživit diskuzi, protože jsem sám pátral a mám informace, které by mohly pomoci budoucím čtenářům. VOŠ obory jsou sice zrušené, nicméně v ČR je krom zmíněné Ostravské ještě v Praze Vysoká škola zdravotnická, o.p.s.. Sice soukromá, nicméně nabízí kombinované studium. Případní zájemci se mohou do konce srpna 2019 zapsat k druhému kolu přijímaček a začít studovat ještě letos. S trochou štěstí projde v Ústí nad Labem akreditací UJEP a hned příští rok bude otevřen obor ZZ s možností kombinovaného studia. Tuto informaci mi sdělil náměstek pro nelékařské zdravotnické profese Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA.

  • Ústí nad Labem, Praha i Ostrava jsou pro mne celkem z ruky (Brno/Znojmo). Navíc letmým pohledem na rozvrh loňské výuky pochybuji, že bych dokázal časově skloubit své možnosti obyčejného zaměstnance se studiem při zaměstnání. Bohužel si nemohu dovolit být každý druhý týden osobou nevýdělečnou. Trvalý pracovní poměr, navíc ve směnovém režimu sice skýtá spoustu možností, ale pražský rozvrh nepřipadá v úvahu. MU Brno prý neuvažuje nad jinou variantou studia, než prezenční. Napadá někoho jiná možnost, která by čtyřicátníkovi otevřela cestu k životnímu snu?

  • možnost Příbram https://www.vszsp.cz/index.php/urgentni-zdravotni-pece/

    • Dobrý den, Michale. Díky za odkaz... Nikde se tam ale nemůžu dočíst, jak akademický rok probíhá, jestli přednášky probíhají o víkendech nebo v pátek. Nemáte někdo bližší info? Stejně jako Pepaa bych chtěla dělat konečně to, co mě baví, ale musím to všechno skloubit se současnou prací.

Generální sponzor

Naši sponzoři

Místo pro vaši reklamu
Hlavní sponzor

Medsol - zdravotnická technika, klinické informační systémy
Sponzor

Copyright © 2020 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.