Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Možnosti studia na zdravotnického záchranáře

• Dobrý den, budou nějaké nové možnosti jak se stát zdrav. záchranářem i po celoplošném zrušení VOŠ, které v podstatě všechny umožňovali kombinované studium, které bylo možné skloubit například s prací? Lze po tomto zrušení počítat i s tím, že více škol otevře kombinované studium v bakalářském programu? Nebo tento obor bude možné studovat už převážně jen prezenční formou?

• Hezký den Pavle, tuto otázku jsem si také pokládal a zjišťoval informace. Jak píšete, VOŠ jsou plošně zrušené, což i mne velmi zamrzelo. Co se týče VŠ ( státních ) tak se opravdu jedná pouze o Lékařskou fakultu v Ostravě, která otevírá i pro příští rok obor ZZ s možností kombinovaného studia. ALE! .. jak je i na stránkách školy, obor v kombinované formě bude otevřen za předpokladu dostatečného počtu uchazečů ( mám dojem že minimum bylo 15 ). Jsem si na 95% jist, že se jedná pouze o tuto jedinou možnost, jak vystudovat tento obor při práci, pokud tedy neexistuje ještě možnost soukromé VŠ, ale to si nemyslím. Jak ale píše výše zmíněný Tomáš, praxi Vám nikdo ale neodpustí.

• Dobrý den, v tuto chvíli mám neaktuální informaci. V minulosti Ostravská univerzita umožňovala studium zdravotnického záchranáře v kombinované formě. Co bylo velké úskalí studia, že nikdo vám neodpustí 1800 hodin praxe, což je celkem 9 pracovních měsíců během tříletého studia. Podle serveru vysokeskoly.cz stále máte tuto možnost na Ostravské univerzitě.<p> Obecně může vysoká škola zažádat o akreditaci oboru ZZ v kombinované formě, podle současných podmínek na MŠMT musí mít tento obor na VŠ své absolventy, pak lze žádat o akreditaci. Jestli existují další VŠ s možností kombinovaného studia, nevím. Ale snad se přidají další do diskuze. Tomáš Ježek

Copyright © 2019 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.