Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Povinná praxe po ukončení studia

  • Hezké sobotní poledne všem, rád bych se zeptal na §18 zákona 96/2004 Sb. , přesněji na odstavec 4, kterým se nařizuje povinná roční praxe v nemocnici po ukončení vzdělání oboru Zdravotnický záchranář. Četl jsem že KZ chce tuto část buď úplně zrušit nebo alespoň pozměnit. Mohu se zeptat v jaké fázi je tento plán a jak to tedy vypadá se zrušením případně zmírněním tohoto nařízení? A dále.. Jaké jsou vaše osobní postoje k tomuto odstavci a argumenty proč je to dobře či nikoli? Dotaz je směřován primárně na KZ, ale budu moc rád za každý komentář a odpověď. S pozdravem Jan Zdráhal

  • Dobrý den, v tuto chvíli nemám k dispozici informaci, kdy bude vláda projednávat aktualizaci 96/2004. Za komoru záchranářů jsme předali poslancům návrh: a) zrušit b) uvádíme, že by praxe byla akceptovatelná i v podmínkách ZZS. ALE aktuální znění odstavce předkladatelky Pastuchové: „X2. V § 18 se na konci textu odstavce 4 doplňují slova „ ; tato podmínka neplatí, pokud odbornou způsobilost podle odstavce 1 získal zdravotnický pracovník, který získal odbornou způsobilost k výkonu povolání řidiče vozidla zdravotnické záchranné služby podle § 35 a toto povolání vykonával v rozsahu alespoň poloviny týdenní pracovní doby nejméně po dobu 5 let v posledních 7 letech předcházejících získání odborné způsobilosti podle odstavce 1“.“.

    • Dobrý den, mockrát děkuji za odpověď. Bohužel dodatek předkladatelky Pastuchové je pro mně naprosto nereálný, po ukončení školy, takže pevně doufám, že návrh bude vládou projednán a akceptován :/

  • Nyní máme v aktualitě aktuální stav k 8.10.2018. Bude další schůze poslanecké sněmovny 10.10.2018, tak uvidíme, kam se posuneme.

Copyright © 2019 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.