Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

PROČ???

  • Ahoj Drahoši, reaguji tímto na tvůj příspěvek v aktualitách, týkající se nové domény "EU". Jak píšeš, na jednu stranu je hezké, že máme i tu EUdoménu a naše internetové stránky navštěvuje tolik lidí. Na druhou stranu je však velmi smutné, jak málo a neradi cokoliv a hlavně sami sebe měníme a jak málo je nás, kteří měnit věci kolem sebe chtějí. Stejně jako ty i já jsem doufal, že časem vznikne silná a početná komora plná lidí-záchranářů, kteří budou pomocí své komory prosazovat své názory, nápady a podněty ve snaze změnit poměry na českých záchrankách. Tak to totiž běžně funguje ve světě. Lidé sblížení svým povoláním se sdružují v různé spolky, neboť ví, že jedinec v dnešním světě nic neznamená. Jedině tak mají šanci být viděni a slyšeni...a měnit. Čeští záchranáři jsou evidentně se vším spokojeni,...těší se každý den do práce, s úsměvem vydrhnou sedm let starou kuckající sanitku, rádi zachrání každou zaraženou třísku či prdy, nechají si naplivat do tváře od kohokoliv a občas nakopat zadek od nějakého opilce, s pochopením si nechají několikrát za den vynadat od personálu v nemocnici a pro formu ještě od šéfa, pacientce se zlomeninou krčku nakapeme na kostku cukru pár kapek Tramalu a podáme emitku. Při tom všem se asertivně zeširoka usmíváme na všechny kolem, po předání směny opatrně svléknu rozpadající se bundu a ještě zavoláme na KOS s díky za skvělou spolupráci. Pak nás už čekají naše rodiny, které nás neviděly tři dny, protože jsme předtím ukládali konzervy v supermarketu. Večer se už nemůžeme dočkat rána, až opět půjdeme do práce. Kdysi jsem věřil, že tomu tak není, ale opak je pravdou. Raději budeme v anonymitě postávat před garážemi s cígem a kafínem a prskat, jak to ten či onen zase zbabral a jak my bychom to udělali lépe. Na minulém sněmu Petr Tomáš pronesl elegantně větičku..."až my dinosauři vymřeme"...a on měl asi fakt pravdu. Ti mladí, které teďka tak neradi vidíme na praxi, a mnozí z nás jim to poznávání reality pěkně kořeníme, nás bezpochyby jednou všechny nahradí. Budoucnost ukáže, jak se o místo na slunci poperou oni. Věřím tomu, že budou aktivnější, úspěšnější a spokojenější než většina z nás…protože budou mít zájem a CHTÍT. Byl bych nerad tím dinosaurem a čekal na "něco", proto jsem jedním z těch 220 a díky všem ostatním, co nechtějí vymřít se mnou. Evoluci zdar :-)

    • Třeba ti mladí, co tak neradi vidíte na praxích už dávno rezignovali na to, něco chtít či dokázat, když jim naši páni rádoby politici hážou klády pod nohy :) S pozdravem Dušan.

      • Ahoj Dušane, určitě víš, jak jsem myslel poslední odstavec, proto VY musíte vydržet a nerezignovat :-) Měj se, olda

    • Ahoj. Myslím že mladá krev v záchrance moc věcí měnit nechce. V naší oblasti máme několik nových, mladých a nadějných záchranářů. Většina po změnách neprahne a s úctu poslouchá nařízení a prastaré předpisy. No to jsem možná trochu přehnal . Moje snaha přesvědčit je o užitečnosti sdružení sil ( třeba v komoře ), s cílem zlepšení podmínek pro naší práci, neuspěla. Většinou převládá rezignace a nedůvěra v možnost cokoliv změnit . A to mluvím o mladých záchranářích někdy přímo po škole. Tak dinosauři vpřed ! K praktikantům se snažím chovat co nejlépe stále si totiž matně pamatuji svoje začátky.

Generální sponzor

Naši sponzoři

Místo pro vaši reklamu
Hlavní sponzor

Medsol - zdravotnická technika, klinické informační systémy
Sponzor

Copyright © 2020 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.