Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Studium po Bc. ? (záchranář)

• Dobrý den. Chci se zeptat - jsou nějaké možnosti dalšího studia v oboru zdrav. záchranáře navazující na Bc.? Hledal jsem na internetu, ale nějak se mně to nedaři najít. Vím o spec. oboru - zdrav. záchranář pro urgent. medicínu, ale nevím, kde se dá tento obor studovat (kromě ZZS Praha za 44tis. kč...) SŠ mám gympl, takže Intenzivní medicína je pro mě pasé - nutnost registrace všeob. sestry. Děkuji, Adam.

• Dobrý den, jistě existují obory jako Intenzivní péče, Učitelství odborných předmětů pro zdravotnické školy, Management ve zdravotnictví, obory typu Krizové řízení, aj. Kompletní přehled Vám nedám, každý má jiné představy a možnosti, trochu googlujte dle jednotlivých univerzit v sekcích pro uchazeče. S pozdravem D. Fertö

• Děkuji za reakci k tématu. Ale ta intenzivní péče je podmíněna registrací všeobecné sestry, takže to se mně bohužel netýká. Ty ostatní obory mně přijdou jako "honba za titulem", ale chtěl bych něco z oboru. Na ZZS pracuji 4 roky, takže jsem si řekl, že bych se zase mrknul někam do školy - ale s přínosem pro praxi. Mgr. v oboru krizové řízení je fajn, ale učit se hromadu nesmyslů nepoužitelných na výjezdech se mně dvakrát nechce...Adam

• Dobré ráno Adame, paní kolegyně má zajisté na mysli VŠ studium oboru Intenzivní péče na LF OU v Ostravě. Toto studium je určené pro všeobecné sestry i zdravotnické záchranáře... http://lf.osu.cz/index.php?kategorie=154&id=9030. Tak na to mrkněte:-) Jinak další možnosti zatím nejsou (pokud chcete studovat "obor pro praxi"). Pěkný víkend Věra Sukopová Oddělení profesního vzdělávání a rozvoje lidských zdrojů FNOL

• Dobrý večer. Ano, máte pravdu - Intenzivní péče v oboru Mgr. je i pro záchranáře, ale je tam podmínka kromě registrace jako zdrav. záchranář HLAVNĚ registrace jako všeobecná sestra (což nejsem). Na OU v Ostravě jsem studoval záchranáře a na studijním mě letos "zazdili" právě tou nutností registrace všeob. sestry, takže nic...no, budu čekat dál a třeba to změní. Adam

Generální sponzor

Naši sponzoři

Místo pro vaši reklamu
Hlavní sponzor

Medsol - zdravotnická technika, klinické informační systémy
Sponzor

Copyright © 2021 Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.